Rüyada Ev Görmek Ne Demek?

Yeni bir ev gören kimsenin düşmanı ölür. Kendisinin bir evi nakışladığını görse o evde husumet ve şiddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlık görse, menfaat ve rahatı olmayan uzak bir yolculuğa çıkar. Evini aydınlık görse, çıktığı yolculukta hayırla karşılaşır.

Kendi evini yıktığını görse malına başkaları varis olur. Rüyada görülen ev, kişinin dünyasıdır. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisinin yeni sıvanmış, bütün bölümleriyle yeni bir evinin olduğunu görmesi, eğer fakir ise zengin olmasına, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Eğer zanaatkar ise gördüğü evin güzelliği nisbetince devlet ve servete işarettir. Rüyayı gören günahkar ve kusurlu ise tevbe ve istiğfar eder.

Evin darlığı rüyayı görenin cimriliğine, evin yeniliğine, evin mükemmelliği, rüyayı görenin tedbirine ve evin sıvası dinindeki metanetine işarettir. Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odaları rüyayı görenin hanımlarına, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine işarettir.

Bilinmeyen bir eve girdiğini ve çıkmaya muktedir olmadığını gören kimse ölür. Bilinmeyen bir eve girdikten sonra çıksa, hastalık sebebiyle ölüm derecesine yaklaşıp sonra kurtulmasına, eğer eve yalnız girse ve orada birtakım ölüler görse, o evde olanların hepsinin ölmesine işarettir. Bir kimse evinden kızgın olarak çıktığını görse hapsedilir.

Rüyada evine başkasının girdiğini görse, evine giren adam sınına vakıf olur. Bekar olan bir kimse, insanlan, rüyada, bilinen veya bilinmeyen bir yerde ev yaptıklarını görse, şeref ve şan sahibi bir kadınla evlenmesine işarettir. Kendisinin yeni bir eve girdiğini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eğer o kimse zengin ise zenginliği artar, fakir ise zengin olur. Kendisini eski bir eve girdiğini ve evin de üzerine yıkıldığını görse o kimse akrabalarından bir mirasa işarettir.

Bazı tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazı akrabaları veya evlatlarından biri ölür, dediler. Kendi evini sattığını gören kimse hanımını boşar. Kendisinin güzel bir evinin olduğunu görse, ameli güzel olur, evinin sık ve çirkin olduğunu görse, amelinin kötü olmasına işarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanın değişmesiyle halinin değişmesine işarettir.

Bir kimse yeni bir ev yıktığını görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder. Bir ev yapsa veya satın aldığını görse, o kimseye çok hayır erişir. Bir kimse evini veya evinin odalarını, yahut avlusunu veya bacasını bilinen miktarın üstünde genişlediğini görse, o kimsenin dünyaca halinin genişlemesine, geçim ve nasibinin çok olmasına işarettir.

Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapılardan birinde kötü bir şeyin meydana geldiğini görse, o kimsenin hanımı hakkında yaramaz ve kötü bir şey meydana çıkar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çıktığını görmesi, ölmesine işarettir.

Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir.

Rüyada ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır.

Ayrıca Bakınız: Bina, Ev Taşımak

Diğer Sayfaya Geç12345
ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
130 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir