Rüyada Eğe, Törpü Görmek Ne Demek?

Eğe, Törpü

* Bir cismi eğe ile törpülemek mala, ıslah etmeye ve dünyalıktan fazla olanı atarak gönül huzuruna ermeye, Eğe görmek, iş ve düşüncede yararlı olanı ortaya çıkaran gayret ehli kimseye delalet eder.

* Rüyada görülen eğe dildir. Eğe ihtiyaçları gidermeye, kalem ilmini bilenler için de, güzel ibadet etmeye delalet eder. Eğe, yardimciya ve ayaga kalkmış köleye delalet eder. Eğe, dünür ve nikaha da delalet eder. Rüyada bir şeyi eğelediğini gören kimse, nikahlanır. Çünkü eğelemek cinsi münasebet yapmaya benzer.

* Rüyada ege görmek kolaylığa yorumlanır. İbni Şirin’e göre; rüyada elinde bir eğe olduğunu görmek, zor durumlarda kalacağına; eğe ile demiri eğelediğini görmek işlerinin zorlaşacağına işarettir. Kalın eğe kötü bir söze, ince eğe ise güzel bir söze delalet eder. Eğesinin kırıldığını görmek, işlerinin zorlaşacağına işarettir.

* Cabir’ül-Magribi’ye göre; rüyasında evinin eşyasından bir demiri veya bakırı eğelediğini görmek, evinin işlerinin düzeleceğine, çan, çıngırak, zil gibi bir eşyayı onarmak için eğelediğini görmek, düşmanlığa delalet eder.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada görülen eğe dildir.Eğe ihtiyaçları gidermeye ve ibadet etmeye işarettir. Eğe, yardımcıya da işarettir. Eğe, dünür ve nikaha da işarettir. Rüyada bir şeyi eğelediğini gören kimse, nikahlanır.

Ayrıca Bakınız: Törpü

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.