Rüyada Kuran Okumak Görmek Ne Demek?

Rüyada Kuran Okumak

Rüyasında Kur’an Kerim’den bir sure okuduğunu, fakat hangi süreyi okuduğunu bilmeyen rüya sahibi, eğer hasta ise iyileşir, Üzgün ise üzüntüsü geçer, kısıtlı ise hür olur.

Rüyada Kur’an okumak hak ve doğru söylemektir.

İbn-i Sirin’e göre, rüyasında Kur’an okuduğunu gören, büyük bir mevkiye çıkar. Bir ayet okuduğunu görerek, o ayetin delalet ettiği meal-i şerifi bilen kimse. Allah’in (CC) hayrına ve sevabına nail olur.

Azabı işaret eden bir ayeti okumak, yine Cenab-ı Hakk tarafından okuyanın uyarıldığına delildir. Hafız olmadığı halde, bir hafız gibi ezbere Kur’an okuduğunu gören, pek çok hayır ve hasenata nail olur.

Kur’an okunduğunu ve kendisinin de dinlediğini gören Kur’an’ın emirlerine uymuş olur.

Cabir’ül-Magribi’ye göre; Kur’an’i hatmettiğini görmek, bir ilahi lütuftur ki, sevabı büyüktür. Bu kişi dünyadaki bütün isteklerine ulaşır. Kur’an’i dogru okumak, mal ve mülkün artmasına yol açar.

Güzel sesle okumak affı ilahiye mazhar olacağına ve ahirette ulu bir dereceye ulaşacağına delalet eder.

Kur’an okunması caiz olmayan bir yerde Kur’an okuduğunu veya okunan Kur’an’ı dinlediğini gören kimsenin dininde noksanlık vardır. Tövbe etmesi ve inancini tazelemesi lazimdir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
6 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.