Rüyada Mezar, Mezarlık Görmek Ne Demek?

Rüyada Mezar, Mezarlık Görmek

Rüyada bir mezarlıkta bulunduğunu görmek, bir suçtan dolayı aranmakta olduğuna; bir mezarlıkta bir cenazenin gömüldüğünü görmek, bir suçtan dolayı tutuklandığı yerden tahliye edileceğine delalettir. Büyük bir mezarın üzerinde ayakta durduğu ve mezar taşındaki yazıları okuduğunu görmek, bir büyük günah işlediğine işarettir. Bir kimsenin rüyasında aile kabristanında olduğunu ve orada ailesine ait mezarları onardığını topraklarını düzelttiğini görmesi, ömrünün sağlıklı ve uzun olarak geçeceğine delildir. Mezarın üzerinde yeşillik görmek, mezar sahibinin rahmette olduğuna işarettir.

Rüyada Boş Mezar Görmek

Büyük bir alanda başka mezarlar olmadığı halde, kendisinin orada bir mezar kazdığını görmesi, ecelinin yakın olduğuna delildir.

Rüyada Mezar Satın Almak

Rüyada bir mezar satın alarak, ölmeden önce kendi mezarını yaptırıp üzerine adını yazdırdığını görmek, tanıdığı bir kadının evleneceğine delalet eder.

Rüyada Mezar Taşımak

Rüyada bir kabri bir mezarlıktan alıp başka bir mezarlığa naklettirdiğini görmek, kendisinin veya çocuklarını o mahallede bir ev yaptıracaklarına delalet eder.

Rüyada Mezar Kazmak

Kendi evinin çatısında bir mezar kazmak, ömrünün uzunluğuna işarettir.

Rüyada Mezarda Yatmak

Rüyasında bir kabirde yatıp kalktığını, orayı kendisine ev olarak kullandığını görmek, fakirleşmeye işarettir. Kefenli bir halde bir mezarda yattığını görmek, bir kadınla nikahlanmasına işarettir. Rüyasında ölmediği halde gömüldüğünü görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada Mezar Kazdırmak

Rüyasında aile halkından birisine veya kendisine bir mezar kazdığını veya kazdırdığını görmek, o şehirde kendisi ve ailesi için bir ev yaptıracağına veya satın alacağına delalet eder.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek

Rüyasında aile mezarlığında olduğunu ve mezarların üzerine çiçek dikip suladığını görmek bir çocuğu olacağına; mezar taçları üzerinde kuşların su içmesi için yapılan küçük oyuklardan kuşların su içmek için geldiklerim, fakat kapların içinde su bulunmadığı için içemediklerini görmek, onlar için dua etmek gerektiğine delalet eder.

Rüyada Mezar Açmak

Rüyasında bir mezarı açmak için toprakları kürekle kaldırdığını görmek, o ölünün hayatta iken yaptığı işi yapmaya çalışacağına işarettir. Eğer ölü, hayatta iken bir bilgin ise o kimse de bilgin, eğer zengin ise zengin olur.

Rüyada Mezara Girmek

Mezara girip de, tanınmış bir adamın kabrinin kendi evine dönüştüğünü gören, kabir sahibinin akrabasından biri ile evlenir. Zengin bir adamın mezarı üzerinde ayakta durduğunu gören, dünyalığa ulaşır. Eğer oraya girdiği zaman korku ile ağladığını yahut Kur’an okuduğunu yahut kıbleye dönerek namaz kıldığını görse, hayırlı kimselere ve zikir halkasına dahil olarak ibadet ve taate nail olur. Gördüğü ve işittiği şeylerden menfaatlanır. Oraya girdiğinde çıplaksa ve gülüyorsa, kabirlerin üzerine de sidik yapıyorsa yahut ölülerle birlikte yürüyorsa, o kimse şerli ve aşıklar zümresine girer ve onların hallerini benimseyerek tercih eder.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
27 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.