Rüyada Peygamberimizin hanımları Görmek Ne Demek?

Peygamberimizin Hanımları

* Efendimiz Aleyhisselamın tertemiz ve pak zevcelerinden birini görmek hayır ve hasenata, iffet ve ismete, saygı ve itibara, şüpheli ve haram olan şeylerden kaçınmaya, bereketli rızka ve aile mutluluğuna
* Bazen bu rüya kişinin kendi anne ve ninesine.
* Bekar erkeğin Efendimizin hanımlarından birini görmesi temiz bir kadınla evlenmeye, genç bir kızın görmesi, kendi durumuna uygun, temiz bir erkekle evlenmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aişe, Hatice, Hafsa -r. anhüm-)
* Rüyada Peygamberimizin hanımlarını görmek, rüya sahibinin analarına, büyük analarına hayır bereket ve çoğu kız olan evlada delalet eder.
* Bir rivayete göre, Peygamberimizin hanımlarını görmek, hayırsızlıkla tabir olunur.
* Bir kimse rüyasında Hz. Ayşeyi (ra) görse, yüksek bir mevkiye erişir. Peygamberimizin kızı Hz. Fatimayı görmek, ev halkından eşi veya annesi veya kızının öleceğine işarettir.
* Bir erkek Peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekar ise iyi bir kadınla evlenir. Rüya sahibi kız ise, kendisine uygun ve iyi huylu bir erkekle evlenir.
* Bir başka rivayete göre de: Peygamberimizin hanımlarını rüyada görmek, rüyayı görenin anasına, nenesine, hayır, bereket ve umumiyetle kız evlata, işarettir.
Bir kadın rüyasında Hz. Aiseyi görse, yüksek bir rütbe, iyi bir şöhrete erişir, kocası ve babası kendisine hürmet ve riayet eder.
* Hz. Hafsayı görmek, iyilige, Hz. Haticeyi görmek, mutluluğa, güzel zürriyete.
* Hz. Fatima (Peygamberimizin kızı)yı görmek, hanımlarını, baba ve anasını yitirmeye işarettir.
* Hz. Hasan ve Hz. Hüseyinin görülmeleri, fitne çıkmasına ve gören imanın şehitlik mertebesine kavuşmasıyla tabir olunur. Çok kere bu rüya, çok hanıma, evlata, sefere, gurbete, rüyayı görenin susuzluktan, açlıktan telef olmasına, yahut öldürülmesine ya da vatanından uzak yerde olarak ölmesine işarettir.
* Erkeklerden biri Peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekar ise temiz bir kadınla, evlenir. Rüyayı gören kız ise kendisine uygun, temiz bir erkekle evlenir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
3 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.