Rüyada Rüzgar Görmek Ne Demek?

Rüzgar

* Devlet başkanına, onun ülkesine, ordunun kurmay heyetine ve diğer birimlerine, bakanlara ve diğer devlet memurlarına. Batıdan esen rüzgar afet ve belalara, fırtına musibete. Güneydoğudan esen saba rüzgarı zafer ve müjdeye, rahmete, bolluk ve berekete.

* Muutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekete, yerden toz ve tohrak kaldıran rüzgar savaşa. Yel ve hafif rüzgar nezle ve baş ağrısı gibi yaygın ve sıradan hastalıklara. Korku, tehlike ve karanlık olmaksızın, rüzgarın bir kimseyi bir yere nakletmesi -ehli olanlar için- melik olmaya, önemli bir göreve getirilmeye, diğerleri için iş ve ticaretteki durgunluğun gitmesine; ürpertili, karanlık ve korku atmosferi içinde rüzgarın bir kimseyi bir yere götürmesi zahmet ve sıkıntıya, üzüntü ve kedere.

* Ağaçları, evleri vs. alıp götüren ve herşeyi yıkan fırtına umumi bela ve musibetlere. Gökgürültüsüyle birlikte görülen rüzgar, gücü nisbetinde kahredici olan devlet başkanına. Şiddetli rüzgarın (fırtına) bir yöre halkının üzerine doğru esmesi onlar için korku ve şiddete, fırtına orada ağaçları kökünden sökerse, devlet başkanından kaynaklanacak olan gazaba.

* Bilinen yönlerden esen rüzgarlar (imbat vs.) güzel ve hoş haberlere, rahmet ve berekete. Kızılyel ana babaya asi olmaya, halkın ayak takımının harekete geçmesine delalet eder.

* Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, yeniliklere, güzel gidecek iş yaşamına işaret eder. Sert rüzgar, bütün hayat tarzınızın değişeceğini haber verir. Sıcak bir rüzgar insanın değişiklikten rahatsız olacağını bildirir.

* Değişiklik, hoşa gidecek yeniliklerdir. Denizden gelen rüzgar bolluktur. Kişinin hayatı ve koşulları büyük ölçüde değişir.

* Rüyada rüzgar görmek çesitli şekillerde tabir olunur. Abdulgani Nablüsiye göre, rüyada rüzgar görmek beş şekilde yorumlanır; Yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek, doğum.

* Rüyada lodos rüzgarı, hayatının akışının değişeceğine, poyraz rüzgarı, şiddetli bir sevgiye, sam rüzgarı hastalığa ve sıkıntıya, güney rüzgarı sevinç ve mutluluğa delalet eder.

* İbni Şirine göre; şiddetli rüzgar estiğini görmek, o yer insanlarına korku vereceğine, ağaçları kökünden sökecek derecede şiddetli rüzgar estiğini görmek ise, yine o yer halkına salgın bir hastalık, kıtlık gibi bir bela bir musibet geleceğine delalet eder.

* Kirmani’ye göre; sam rüzgarı yani sıcak rüzgar görmek yakıcı hastalıklara ve soğuk kış rüzgarı görmek, soğuk hastalıklara ve orta derecede esen rüzgarı görmek ise, sağlığa; ağaçları çiçek açtıran bahar rüzgarı görmek ise, o yer halkının iyi haline işarettir.

* Rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek, uzun bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuktan ona menfaat ve iyilik geleceğine delalet eder.

* Cabirül-Magribiye göre; şiddetli bir rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek ecelinin yaklaştığına; rüzgarla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek, hasta olup tekrar iyileşeceğine delalet eder. Rüzgara bindiğini görenin mertebesi yüksek olur.

* Cafer-i Sadık, rüzgar görmeyi sekiz şekilde yoruma tabi tutuyor; müjde, sözün geçmesi, mal, ölüm, azap, hastalık, iyileşme, rahatlık.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada rüzgar görmek, kuvvetine fayda ve zarar bakımından kendisinden aşağıdaki mahidkat üzerine kahr ve galabesinden dolayı sultana veya Devlet Başkanına işarettir. Bazen de sultanın mülk ve askerine, yardımcılarına, emirlerin, askerlerin haberlerine işarettir.

* Rüzgarın Süleyman (A.S.)in hizmet ve yardımında bulundugu malumdur. Bazen batı tarafından esen rüzgar, şiddetle estiği zamandaki sesinden, ağaçtan düşürdüğünden, gemileri batırdığından dolayı haraba ve afete işarettir. Çünkü Ad kavmini helak eden rüzgar bu rüzgardır.

* Bazen de rahmet yüklü bulutları taşıyan rüzgar, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye işarettir, Bazen de rüzgar, nezle ve baş ağrısı gibi salgın olan hastalığa işarettir, Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksızın rüzgarın kendisini yerinden alıp götürdüğünü görse, eğer ehil ise insanlara amir olur, yahut sanatında durgunluk ve elindeki mali geçersiz ise, sanatı revaç bulur.

* Korkan bir insan rüyada, rüzgar kendisini kaldırıp onunla beraber gitse, rüzgar île beraber karanlık toz, toprak ses ve çığlık gibi haller de varsa eğer rüyayı gören kimse gemide ise helak olur, bir hastalığı varsa derdi artar. Gemide olmayıp hastalığı da yoksa ona bir sıkıntı ve zahmet erişir.

* Rüzgarın ağaçları kökünden çıkarması, duvarlan yıkması, halkı veya hayvanlan ya da yiyecekleri uçurması, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkın içinde meydana çıkacak büyük bir belaya işarettir.

* Samyeli hararetli hastalıklara, gök gürültüsü ile beraber olan rüzgar, kuvvetle beraber kahredici sultana işarettir. Bir kimseyi rüzgar bir yerden diğer bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. Yahut o kimse bir daha dönemeyeceği bir yere yolculuk yapar. Rüyada rüzgar bir şehir veya asker Üzerine esse, o şehrin halkı veya o asker harp halinde iseler helak olurlar. Mutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekettir.

* Kuvvetli esen rüzgar hükümdarın kahndir. Toz, toprakla esen rüzgar harptir. Rüzgarlar Allah Teala Hazretleri tarafından müjdedir. Rüzgar île beraber hayra alamet olan bir şeyin bulunmaması o yerden bereketin gitmesine işarettir. Rüzgarın sesi olması azap ve şiddettir. Rüyada şiddetli rüzgarın bir belde halkı üzerine estiğinin görülmesi, o rüzgarın kuvveti miktarınca o yer halkına erişecek korku ve şiddete işarettir. Güneyden esen rüzgarın estiği yerde veba, hastalık veya ölümün meydana gelmesine işarettir.

* Bazı tabirciler de, güney rüzgarı yağmur ve rızıktır, dediler. Malum taraflardan temiz rüzgarın esmesi güzel ve hoş haberlere ve rahmete işarettir.

* Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, değişikliklere, hoşa gidecek yeniliklere işaret eder. Sert rüzgar, bütün yaşam koşullarının değişeceğini haber verir. Sıcak bir rüzgar insanın değişiklik yüzünden rahatsız olacağını gösterir.

* Rüyada hafif rüzgar görmek; hasta için sağlığına kavuşmaya, başkaları için güzel haberlere, saygıdeğer mevki sahibi bir kişi ile tanışmaya, lodos; sıkıntılara atlatmaya, fırtına; rüyanın görüldüğü şehirde bir felaket yaşanacağına halkın kötü durumlara düşeceğine, sam rüzgarı; ateşli ve tehlikeli bir hastalığa yakalanmaya, rüzgar tarafından sürüklenmek; uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkmaya işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
7 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.