Rüyada Temel ve Duvar Görmek Ne Demek?

Temel ve Duvar

* Temel görmek din kuvveti ile yorumlanır. Temel ne kadar kuvvetli olursa, dini inancı da o kadar kuvvetli olur.

* İbni Şirin’e (RA) göre; duvar, erkeğin dünyadaki hali ile tabir olunur. Rüyasında sağlam, kuvvetli bir duvar yaptığını görmek dünyada onun iyi bir kimse olduğuna işarettir. Eski bir duvarı yıktığını görmek, mal veya ilim edinmeye; eğer yıktığı duvar yeni işe, gam ve kedere düşmeye; eğer duvar ince ve zayıf ise, dünyada halinin kötü olusuna ve işlerinin ters gideceğine işarettir.

* Rüyasında bir duvar üzerinde ayakta durduğunu görenin, işleri yolunda olmaz. Duvarda asılı olduğunu görmek, hal ve malının son bulduğuna delildir. Bir duvarı yükselttiğini gören birini yüksek bir mevkie çıkarır. Veya halka yardım eder. Bir duvarı yıktığını gören, bir insanı işinden ve ekmeğinden eder.

* Kirmani’ye göre; bir duvar yaptığını veya yıkık bir duvarı tamir ettiğini gören, işi bozulmuş olan bir adamın halinin düzeltilmesine çalışır. Bir memleketin veya bir mescidin duvarının yıkılmasını görmek, o yer büyüklerinden birinin bir musibete uğrayacağına delalet eder.

* Cabir’ül-Magribi’ye göre; rüyada duvar görmek büyük bir kimse ile tabir olunur. Duvarın yüksekliği o kimsenin rütbe ve mevkiine delalet eder. Bir eski duvarı yıktığını görenin hali düzelir. Yeni bir duvarı yıktığını görenin hali bozulur.

* Cafer-i Sadık’a göre; çamur ve tuğladan bir duvar görmek, dininin iyileşmesine; kireçten ve kerpiçten bir duvar yaptığını görmek, niyetinin bozulmasına ve fesadına; taş ve kireçten duvar yaptığını görmek, gururlu bir kimse olduğuna delalet eder.

Halid El Isfahani’ye göre; duvar büyük bir adamdır. Bir duvara dayandığını gören, büyük bir kimseye dayanmış olur. Bir duvara ata biner gibi bindiğini gören, dünyaya binmiş olur. Duvara asılı olduğunu gören, şerefini kaybeder.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
1 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.