Rüyada Tepe Görmek Ne Demek?

Tepe

* Saygın, hürmetkar kimseye. Düz ve yeşillik alanın ortasındaki tepe kişinin sosoyal konumuna, çevredeki düzlük ve yeşillik ise mülk ve etki alanına, tepe sırtalırnda yapılar ev halkına. Tepe bazen kadına, çocuğa ve hizmetçiye delalet eder. Ayrıca Bakınız: Dağ

* Rüyada dik bir tepeye tırmanmak; çok zor bir işi üzerine alıp başaracağına, arkadaşlarıyla tırmanıyorsa; istemeyerek bir işi veya borcu görev olarak kabul edeceğine işarettir.

* Rüyada dik bir tepeye çıkmak; çok zor bir işi üzerine alıp başarıla sonuçlandıracaktır. Eğer tepeye arkadaşlarıyla tırmanıyorsa; istemeyerek bir işi veya borcu üslenecek ve sorumluluk alır demektir.

* Rüyasında tepede olduğunu gören kimse işinde yükselir ve başa geçer. Tepeden inen ise tam tersi, mevki kaybına uğrar.

* Düz bir yerde bir tepe görmek, şişman bir kimse ile dost olup ondan fayda görmeye delalet eder. Eğer rüya sahibi o tepeye çıkarsa, ve oturursa çok iyidir. O tepenin kendisine ait olduğunu sanmak, bir çok mal edinmeye, bir rivayete göre, büyük bir adamdan o malı zorla almaya işarettir.

* Cafer-i Sadık’a (RA) göre, tepe görmek dört şekilde tabir olunur; büyük bir rütbe, çok mal, kuvvet ve kudret, hiyanet. Tepeler ve yüksek yerler kutsal binalara delalet eder. Bir hasta kendisini bir tepenin üzerinde görse, ölüp tabuta girer.

* Rüyayı gören hasta olmayıp, evlenmek istiyorsa asil ve namuslu bir kadınla evlenir. Tepenin üzerinden aşağıdaki halkla konuştuğunu veya orada ezan okuduğunu gören, ya büyük bir mevkie geçer veya adı o yerde her zaman anılacak bir ün sahibi olur.

* Tepe üzerinde oturmak şereftir. Eğer tepe çöplük gibi pis bir yerse, içinde her türlü şey bulunan dünyaya yahut kötü huylu kadına veya ahlaksız bir hizmetçiye delalet eder. Tepe böyle olmayıp da üzerinde çimen ve funda gibi şeyler bulunuyorsa, selamete, şan ve şerefe işarettir.

* Rüyada tepeye kadar çıkmak namuslu ve şerefli bir kadınla evlenmeye işarettir. Atla bir tepeye çıkıp orada atın üzerinde durduğunu gören, büyük bir memuriyete girer. Fakir ise geçimi bollaşır ve itibarı artar. Bu rüya her gören için hayırlıdır.

* Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada tepe görmek, büyük ve hatırı sayılan din adamı ile, etrafindaki geniş topraklar da ailesi ile tabir olunur. Rüyasında bir tepede durduğunu gören, yüksek bir mevkide bulunan bir kimseyle dostluk kurar. Bu şekilde işini düzeltir ve kıymetini artırır.

* Bir takım tepeler üzerinde yürüdüğünü gören, bütün sıkıntılarından kurtulur, feraha çıkar. Yüksek bir tepeden indiğini gören, kedere ve sıkıntıya düşer. Üzerinde bulunduğu tepe toprak ise mülk ve menfaat, taştan ve kumdan ise şöhrettir.

* Rüyada küçük tepe, izzet, hürmet ve şeref sahibi kimsedir. Tepenin etrafında yeşillik görse o gördüğü yeşillik, kuvvetine, dinine veyahut güzel muamelelerine işarettir. Gördüğü yüksek tepe ile beraber dünya zinetlerine alt olan şeyler de varsa, durduğu tepe üzerinde rüyayı görenin ikameti için yaptıracağı binalara işarettir.Kendisini küçük tepe üzerinde görse, kaygı ve acılardan kurtulur.

* Bir tepe üzerine çıktığını görse dindar bir kimseye reis olur.Yüksek bir yer üzerinde olduğunu görse, yüceliğe, saltanat ve reisliğe ve malının artmasına, rütbe ve şerefli olmasına işarettir.Yüksek bir yerden indiğini gören kaygı, üzüntü ve sıkıntılara girmeye işarettir.

* Yüksek tepe ve yerler, nesep, ilim, mal ve saltanat cihetiyle, yüce olan kimseye işarettir. Bazen yüksek yerler, güzel meskene, yüksek mertebeye ve güzel bineğe işarettir,insan kendisini yüksek bir tepe ve yüksek yerde bir şey üzerinde olduğunu görse, o şey o kimsenin kabri ve tabutudur. Eğer o kimse evlenmeyi isteyen biriyse, gördüğü yerin yüksekliği, toprağın çokluğu ve genişliği nispetinde, zengin, şerefli ve medhe layık bir kadınla evlenir.

* Yüksek bir tepede halka hitap ettiğini veya ezan okuduğunu görse, mülke nail olur. Ve insanların şereflilerinin bulundukları bir makama nail olur. Bir kimse kendisinde yüksek ve düz arazisi olan bir tepeyi görse, o düzlük arazinin genişliği nispetinde insanlar arasında şöhreti yaygın bir kimseye işarettir. Küçük tepe üzerinde oturduğunu gören için bu rüya rütbedir. Eğer o tepe çöplük yeri ise o çöplük kendisinde her türlü şey bulunan dünyadır. Bazen tepe zevceye işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
3 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.