Rüyada Tilavet Secdesi Görmek Ne Demek?

Tilavet Secdesi

* Bir kimse rüyada Sure-i Arafta bulunan secde ayetini okuyup secde etse, iyilikle emredip kötülükten nehy etme vazifesini üzerine alır ve bu vazife ile şereflenir. Secde ayetini okuyarak secde eden kimse, Allaha kullukta devam eder.

* İsra Suresindeki secde ayetini okumakla secde ettiğini görse, Allah korkusundan dolayı çok ağlar ve Onu çok zikreder. Meryem Süresindeki secde ayetini okuyup secde ettiğini görse, nimete, bolluğa, dünya ve ahiretce yüksekliğe nail olmaya işarettir. Ancak onun makamına geçmeye layık olmayan çocuk ve vasiden birisinl kendisine halef bırakan kimse bu tabirden istifade edemez.

* Hacc Suresindaki ilk secdeyi okuyarak secde ettiğini görse, bulunduğu gaflet sebebiyle nasihatla korkutulmasina, ikinci secdeyi okuyarak secde ettiğini görse, onu itaata teşvik etmeye ve iyilikle emr, kötülükten nehy etmeye işarettir.

* Furkan Suresindeki secde ayetini okuyarak secde ettiğini görse, ibadetten usanmaya ve masiyete yönlemeye; hata işleyen kimsenin Allah-u Teala hakkında hüsn-i zarınına ve güzel itikadına işarettir.

* Nemi Suresindeki secde ayetini okuyarak secde etse, isminin yüceliğine ve bidat sahibi kimselerin yanında iyilikle şöhret bulmaya, meliklerin yanında sözünün geçerliliğine, doğruluğuna ve fahiş söz nakletmesine işarettir.

* Eğer “Elif, lam, mîm” Süresindeki secde ayetini okuyarak secde ettiğini görse, Allah-u Tealaya (C.C.) imana ve onun indinde olan şeylerden korkmaya ve Allahın (C.C.) fazlına rağbet göstererek tövbe ve namaza devama” işarettir.

* Sad Suresindeki secde ayetini okuyarak secde ettiğini gören kimse Allah yoluna döner. Şükrünü yerine getirmeyeceği nimete nail olur.

* Fussilet Suresindeki olan secde ayetini okuyarak secde ettiğini görse, Allah-u Tealanın ve idarecilerinin emirlerini yerine getirmesine işarettir.

* Necm Süresindeki secde ayetini okuyarak secde ettiğini görse, isyankar için tövbeye ve kötü islerden çekinmeye ve Allah-u Tealaya (C.C.) ibadet etmeye işarettir.

* İnsikak Suresindeki secde ayetini okuyarak secde etmek de, günah işlemekten kaçınıp kormaya işarettir.

* İkra Suresindeki secde ayetini okuyarak secde ettiğini görse, tövbe etmesine, günahlardan vaz geçmesine, boş ve mala yani şeylerle insanı cehenneme sokacak fiilleri terk etmesine işarettir.

Ayrıca Bakınız: Okuma Secdesi

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!

Konu İle İlgili Aramalar:

rüyada cemaatli tilavet secdesi yapmak
Etiketler:, ,
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.