Rüyada Tokluk Görmek Ne Demek?

Tokluk

* Tok olduğunu görmek iş yahut başka bir hususta usanç gelmesine, maaş almaya yahut malı iade etmeye delalet eder.

* Rüyada karnının tok olduğunu gören, halktan ayrı düşünür ve onların arasına girmez. Fakat dünya işlerinde ilgisizlik gösterir.

* Kirmani’ye göre, rüyasında kendisini tokluk ile açlık arasında gören, işlerinde acele etmez. Ne tamahkarlık eder ve ne de fazla harcar. Rüyada karnının çok tok olduğunu ve hatta bir lokma bile yiyemeyecek kadar doymuş bulunduğunu görmek, işlerinin değişeceğine, bir rivayete göre ecelinin yaklaştığına delalet eder. Karnının adeta tok olduğunu gören, dünyada rızkının bol ve bereketli olduğunu ve çeşitli şeylerle rızıklandığını görür.

* Ebu Sait El-Vaiz’e göre, rüyada tokluk, geniş rızka ve evvelce elinden çıkmış bulunan malının tekrar eline geçmesine delalet eder. Bir fakirin rüyasında yemek yiyerek karnını doyurduğunu görmesi, eğer aç yatmış ise, tabir edilmez. Çünkü bu rüya ahlamdır.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada görülen tokluk, usanca işarettir. Karnının tok olduğunu veya yediği yemekten ağzını hiç boş yer kalmamak şartıyla doldurmuş olduğunu gören kimsenin, işinin bozulmasına ve dünyaca bulunduğu durumdan düşmesine veya ölümüne işarettir. Ancak ağzında biraz boşluk bulunduğunu gören kimsenin, ağzında gördüğü boşluk miktarınca, dünyada rızıklanmasına işarettir.

* Rüyada hissedilecek kadar tokluk, maaş almaya ve malın geri iade edilmesine işarettir. Bazı tabirciler, açlık, tokluktan; suya kanmakta susuzluktan hayırlıdır, dediler. Rüyada midesinin dolu olduğunu gören kimse faiz yer.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
3 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.