Rüyada Tüfek ve Kurşun Görmek Ne Demek?

düşmanın sözlerinden kendisine bir zarar gelmemeye, kurşun kendisine isabet eder de bir yara açmazsa, düşmanının bir iftirasına uğrayacağına, ama bundan müteessir olmayacağına delalet eder.

Danyal aleyhisselama göre, tüfek kurşunu, yerine ulaşacak olan doğru söz, bir rivayete göre giybet (arkadan söylenecek sözler) ile tabir olunur.

Rüyasında birinin kendine karşı kurşun attığını gören, o kimseden bir haber alır. Birine karşı kurşun attığını gören, o kişiye bir kimseyi gönderir.

İbni Şirin’e göre,

Rüyada kurşun atmak, elçi ve adam göndermekle tabir olunur.

Eğer attığı kurşun doğru hedefine ulaşırsa, gönderdiği kimse de yerine ulaşır ve yapmak istediği şeyi yerine getirir.

Eğer attığı kurşun hedefine ulaşmazsa, elçi de yerine gitmez ve maksat da hasıl olmaz. Attığı kurşunun bir kasabanın veya bir köyün ortasına düştüğünü görenin o yerde emri ve sözü geçer. Eğer kurşun bir takım atların arasına düşerse o yerde bir takım cahil kimselere söz dinletir.

Kirmani’ye göre,

Bir kurşun atarak nişan aldığı yere isabet ettiren muradına erişir. Bir kurşun atıldığını ve hedefi vuramadığını gören yapmak istediği işte başarılı olamaz.

Rüyada bir çok kurşun görmek, mal ile yorumlanır. Fişekliğini kurşunla doldurduğunu gören o yerde mal biriktirir. Bir kadının kurşun görmesi kocasına ait olarak yorumlanır.

Bir savaşta tüfek attığını görmek, şeref ve şana işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
11 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.