Rüyada Usta Görmek Ne Demek?

Usta

* Usta görmek, insanların arasını meşru yöntemlerle bulan kimseye. Ustanın bir şeyi yapması hayra, yıkması şerere. Bir ustayı keser, rende ve başka bir aletle çalışırken görmek fayda ve menfaate, gerçek fail olan Allah Teala’nın yaptırımlarına ve önemli bir hadisenin meydana gelmesine. Usta çalışmıyorsa, bir işe bazı kimseleri teşvik etmeye delalet eder.

* Kişi rüyasında kendi alanında usta biriyle karşılaşırsa önemli şeyler öğrenir ve hayatına yön verir.

* Rüyada usta görmek, iki şekilde tabir olunur: Fakirlik ve zenginlik. Bazen da herhangi bir musibet karşısında sabretmeye ve dayanıklılık göstermeye de işarettir.

* Bir ustayı çalışırken görmek, hayatta yaptığı işten faydalanmaya; boş durduğunu görmek ise, bu tabirin zıttı ile yorumlanır. Rüyada bir ustanın bir evi yıktığını görmek, o evin bulunduğu mahalde bir kargaşalık çıkacağına; bir evi yaptığını, bir duvarı ördüğünü görmek ise, o yer halkının bolluk ve mutluluk içinde bulunduklarına delalet eder.

* Bir marangoz ustasının bir ağacı yontarken görmek, insanları yola getirmek için çaba gösteren bir din adamının varlığı ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada ustayı görmek, fakirlik veya zenginliğe işarettir. Bazen yolculuk ve geçim hususunda tereddüt etmeye ve başkasının üzüntü ve kederini almakla beraber sabır ve sebat etmeye işarettir. Bazen de helali haramla karıştıran kimselere işarettir.

* Bazen hiç bir iş yapmayan ustayı görmek, faydalanılacak bir şeyde insanların bazısını bazısına teşvik eden kimseye işarettir.

* Ustanın üzerine toz ve topraktan bir şey düşerse, o ustanın o işten toz ve toprak miktarınca faydalanmasına işarettir. Eğer toz ve topraktan üzerine bir şeyler düşmemişse çalışmasından onun fayda görmeyeceğine işarettir.

* Bir kimse rüyada bir ustayı, ev ve duvarları temelinden söktüğünü ve bazısını bazısına karıştırdığını görse, o yer halkı arasında irkilecekleri bir durumun vaki olacağına veya onların öleceğine işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
1 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.