Rüyada Vücudunda Değişiklik Görmek Ne Demek?

Vücudunda Değişiklik, Rüyada Kendini Görmek

* Kendisini, genç ve dinç veya orta yaşlı ve kuvvetli olduğu halde, rüyada çok ihtiyar görmek, dinde iyileşmeye, kadrinin artmasına, şerefinin fazlalaşacağına, ihtiyar olduğu halde rüyada kendisini genç görmek bu rüyanin aksine yorumlanır.

* Rüyada kendini görmek ile ilgili aşağıda farklı tabirleri inceleyiniz.

* İbn-i Şirin’e göre, ihtiyar veya orta yaşlı bir kadın, rüyasında kendisinin genç olduğunu görse, dünya ona bakar, eğer hasta ise iyileşir. Bir kadın rüyasında gayet güzel ve genç olduğunu görse, çok geçmeden vefat eder.

* Boyunun uzun ve vücudunun iri olduğunu gören kimsenin ömrü uzun ve şerefi büyük olur. Boyunun kısaldığı veya küçüldügünü gören, evini veya malını satar memur veya işçi ise, işinden atılır. Bir rivayete göre iflas eder. Vücudunda eksiklik gören din ve dünyasında noksanlığa uğrar.

* Bir madene veya kullanılan bir eşyaya dönüştüğünü görmek, fayda görmeye, kurbağa olduğunu görmek, ibadetle meşgul olmaya, maymun ve benzeri bir hayvan olduğunu görmek. Allah’u Teala Hazretleri’nin gazabına işarettir.

* Cafer-i Sadık’a (RA) göre: çirkin hayvanlardan (maymun gibi) birine dönüştüğünü görmek dokuz şekilde tabir olunur: Hakaret, küçük görme, ceza intikam, alay, irtikap, haramlar, fena iş, alçaklık. Çirkin hayvan görmekte hayır yoktur.

* Danyal aleyhisselama göre; kendisinde güzellik ve iyilik olan bir şeye dönüştüğünü görmek, önce zahmete sonra zafere delildir.

* Abdulgani Nablusiye göre: gencin ihtiyar olması, güzelin çirkin olması, erkeğin kadına dönüşmesi hayırsızdır. Alçalma, hakaret, ahlaksızlık, sefalet ve fakirliğe delalet eder. Aksine ihtiyarın genç, çirkinin güzel ve kadının erkek olması hayırdır. Kuvvetin artmasına, mutluluk ve sevince, dinde iyileşmeye, inanca ve nihayet her işte hayra işarettir.

* Kendisinin kadın olduğunu veya kadın cinsiyet organlarına sahip olduğu görmek, alçaklık, hakaret ve darlıktır. Eger bir davası varsa düşmanı ile sulh olur. Bir kadın kendisinin erkek olduğunu, erkeklik organı gibi bir şeyi olduğunu ve sakalı bulunduğunu görse, eğer oğlu varsa yaşadığı yerin büyüğü olur. Eğer hamile ise erkek çocuk doğurur, eğer değilse hiç çocuk doğurmaz. Bazen bu rüya kocasına, babasına, kardeşine nispet olunur. Bir kadın erkek olup kadınlarla münasebette bulunduğunu veya evlendiğini görse, hayır ve şerefe, paraya ve rızka sahip olur. Rüyasında bir kadının erkek olup, bir kadınla ilişki sonunda onunla evlendiğini görmesi şaşılacak bir şeyle karşılaşacak demektir.

* Kendisinde bir hayvan kuyruğu, boynuz, tırnak olduğunu veya hortum bulunduğunu görmek hayırdır. Kuş gibi kanatlı ve tüylü olduğunu görmek kıymetinin artmasına, hayra delalet eder. Kuş olup uçtuğunu görmek üç şekilde yorumlanır: Yolculuk, bir işin hemen olması, ibadet. Eti yenir cinsten bir hayvan olduğunu görmek, musibettir. Rüya sahibi memur ve işçi ise işinden atılır. Bir rivayete göre, halk arasında kötü tanınır. Deve, koyun, sığır ve benzeri eti yenir bir hayvana dönüştüğünü görmek, hayra delalettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
40 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.