Rüyada Yaya Yürümek Görmek Ne Demek?

Yaya Yürümek

* Yaya veya atlı olarak yavaş yavaş yürüdüğünü gören şerefe erişir.

* Rüyasında toprak üzerinde yürüdüğünü görenin eline çok kısa zamanda mal geçer. Kumda yürüdüğünü gören, zor bir işe girişir.

* Rüyada Karanlık yolda yürüyen doğru yoldan uzaklaşır. Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören hidayete ulaşır.

* Dikenler üzerinde yürüdüğünü ve bundan yorgunluk duyduğunu gören, ailesinden ve akrabasından birini kaybeder. Yahut bir musibete uğrar.

* Cadde üzerinde yoluna devam ettiğini gören din yolunda ve İslam şeriati üzerindedir.

* Bir rivayete göre din ve dünyasında iyilik görür. Yolunu kaybettiğini veya yoldan ayrılıp başka yöne gittiğini gören, din ve dünyasında sevap yolundan çıkar. Yolunu tekrar bulursa doğru yolu da bulmuş olur. Yolda nereye gideceğine bilmeyerek şaşırdığını gören, nefsinin iyiliğe doğru yönelmesinde de şaşkınca davranmaktadır.

* Yol izi bile görünmeyen bir yerde yürüdüğünü gören, yol üzerinde yol gösteren de bulunmayan bir yerde kendini bulan kimse dininde sapıklığa, işlerinde de zorluğa uğrar.

* Karanlık yolda yürüyen doğru yoldan uzaklaşır. Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören hidayete ulaşır.

* Bir yolda yürüdüğünü fakat hayvan ve bitkiden bazı şeylerin yürümesine engel oldugunu görmek, ömrünün sonuna geldiğine delalet eder. Yolun doğruluğu dinin doğruluğudur.

* Kendisini doğru yoldan başka bir yola götüren kimseyi gören, eğer alacağı varsa borçlu hile yapar ve borcunu ödemez. Eğer alacağı yoksa, onu hata yapmaya yöneltir. Karanlık bir yolda yürüdüğünü, doğru yolda olduğunu zannederek, bu zorluğu göze aldığını gören hidayete erişir.

* Bir çok yollar görüp bunlardan hangisine gideceğini bilmeyen, dininde şaşkınlığa uğrayıp, bir dinsizle arkadaş olur. Doğru yolda giderken, bilerek bu yoldan ayrıldığını gören, düşmanını aldatır. Yolda gider iken, buraları çok iyi bilen birinin geldiğini görerek, bu yüzden yoldan döndüğünü gören, dininde kötü bir iş işler.

* Yolda giderken bir kadın görüp onun, arkasından giden aldatılmış olur. Yol eseri olmayan bir yerde tahmin üzerine yürüdüğünü görmek, dinde sapıklığa ve içinde de gururlu olduğuna delalet eder.

Bakınız : Koşmak

* Bir kimseyi yolunda çevirdiğini gören, o adamı dininde aldatır. Yolunda şaşırıp yolunu kaybeden adam gurbete düşer. Birisinin kendisine yol gösterdiğini gören, zorlukta yardıma nail olur.

* Cafer-i Sadik’a(RA) göre, yol görmek beş şekilde yorumlanır: Din, murat, iyi iş, hayır ve bereket, rahatlık.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
31 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.