Rüyada Açlık Görmek Ne Demek?

Açlık

Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlıyacağını belirtir. Bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlıyacağını belirtir.

Rüyada açlık çektiğinizi gördüyseniz, ailenizde birtakım sorunlar yaşayacağınızın işaretidir ya da kötü bir evlilik hayatına sahip olacağınız anlamına gelir.

Rüyada hissedilen açlık, korku ve geçim sıkıntısına işaret eder. Açlık, malın gitmesine ve hissedilen açlık miktarınca geçimini temin, sanat ve dünyaya meyil ve ragbetindeki harisliğe işaret eder. Açlık, kendisinde hayır olmayan kimseye sohbet etmeye ve zayıflığı işaret eder. Zühd ve takva ehli için açlık, oruca işaret eder. Açlık kıtlığı ve fakirliğe, bazen de takvaya, zikr ve sükre işaret eder.Rüyada aç olduğunu görene bir hayır isabet eder dediler. Bazıları da, rüyada hissedilen açlık, tokluktan, susuzluk, suya kanmaktan daha hayırlıdır, dediler. Rüyada açlık, ihtirasla yorumlanır. Rüyasında aç olup bir lokantaya girmek istediği halde giremediğini görmek, almak istediği birçok şeyler olduğu halde, parası olmadığı için, alamadığına delalet eder.

Aç olup da bir yerde karnını doyurduğunu görmek, dünya nimetlerinden faydalanacağına işarettir. Kendisinin aç bir kişi ile karşılaştığını ve kendisinden yardım istediğini gören, akrabalarından yoksul bir aileye yardım eder. Bazılarına göre; rüyasında karnının aç olduğunu gören günahkardır. Cabir’ül Magribî’ye göre; rüyada karnı aç olup iyi bir yemekten iştahla yediğini gören, tövbe etmelidir. Eğer yediği yemek iyi değilse tövbesinin kabul edilmediğine delalet eder. Bu tövbeye devam etmelidir.

Bazılarına göre de rüyada aç olduğunu görmek, hırsa ve gözünün doymadığına, yani aç gözlülüğe delalet eder. Cafer’i Sadik’a göre; açlık rüyası dört şekilde yorumlanır Hayır, hırs, günah ve tamah. Karnının aç olduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını gören, hırs ve tamahından dolayı, hayra eremez.Kendisinin uzun uzadıya acıktığını görse, o kimse fakirlikten sonra nimete nail olur ve acıktığı miktarca mala sahip olur. Açlık, kendisinde hayır olmayan kimseye sohbet etineye ve zayıflığa delalet eder. Zühd ve takva ehli için açlık, oruca delalet eder. Kış günlerinde kendisine açlık gelen kimse, acıkır ve bunalır.

Rüyasında acıktığını gören kimsenin türlü istek ve beklentileri vardır. Fakat bunlara kavuşması da hayli güçtür. Açlığı bastırmakta kısa süreli gönül macerası olarak yorumlanır.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!

Konu İle İlgili Aramalar:

Rüyadaaçolmak
Etiketler:, , ,
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.