Rüyada Tavan Görmek Ne Demek?

Rüyada Tavan Görmek

* Değerli bir adama. Ahşap tavan gururlu, toprak tavan mütevazi insana, beton tavan kaba saba insana. Tavanın çökmesi afete yahut evin erkeğinin vefatına. Tavandan üzerine bir şey düşmesi korku ve üzüntüye, tavanda görülen çatlaklık gün ışığı yahut gökyüzü görülürse hayra, manevi derecelere.

* Rüyada Tavandan su aktığını görmek kendinin veya bir yakınının gözyaşının akacağına . Tavanın hasar görmesi nimetin azalmasına. Açık renkli ve berrak tavan mutululuğa ve iç huzuruna; kirli ve koyu renk tavan iç sıkıntısına. Tavana çıkıp oradan inememek hapse girmeye delalet eder.

Ayrıca Bakınız: Tavan Arası , Rüyada Ev Görmek

* Tavanın yüksek olması ferahlık, huzur, mevki, nüfustur.

* Evinin tavanının yıkıldığını görmek, o evde oturanların veya ev sahibinin ölümüne delalet eder. Tavanın aktığını veya damladığını görmek, bir ölü için ağlamaya veya bir hasta için dua etmeye; tavanın toprak veya kiremitlerinin uçtuğunu görmek, malı giderek fakir düşmeye, elinden nimetinin alınmasına; tavanın üzerinde ot bittiğini görmek, bir takım kimselerin hilesine kapılmaya; tavanın yarıldığını görmek, istenmeyen bir işin yapılmasına delalet eder.

* Bazı tabircilere göre; tavanın güzel ve süslü olması, sahibinin büyük bir mevki sahibi olduğuna; tavanın çökmesi büyük bir musibete işarettir.

* Ebu Sait El-Vaiz’e göre, evin tavanı eğer tahtadan ise yüksek mevkii olan bir adama delalet eder. Bir tavan altına girip gök yüzünü göremediğini görmek, evine hırsız girmesine, tavan direklerinin kırılması kötü bir akrabanın ölmesi demektir.
* Abdulgani Nablüsi’ye göre; rüyada tavan görmek, iyi kalpli bir erkekle tabir olunur. Bir evin tavanının yıkılmak üzere olduğunu gören, böyle bir kimse tarafından korkutulur. Tavandan toprak dökülerek elbisesini kirlettiğini görenin, eline mal geçer. Tavanın direklerinden birisinin kırıldığını görmek, bir felaket sonunda ev halkının ölümüne delalet eder.
ı
* Rüyasında tavanın üstüne çıktığını, inmek istediği halde inemediğini gören, hapse girer. Tavanın tahtalarını tutmakta olan çatı direği kötü, fakat yüksek bir mevki sahibi bir kimse ile tabir olunur. Bu direğin kırıldığını görmek, o zatın ölümüne; kırılmayarak sadece yerinden düştüğünü görmek de işinden atılmasına işarettir. Oda tavanının başına yıkıldığını ve kendi de altında kaldığını gören, azap ve musibete uğrar. Odanın tavanının altında yıldızları görenin evi yıkılır.

* Aralıklarından gökyüzünün göründüğü bir tavanın altına girdiğini görenin evine akrabasından biri girerek bazı kıymetli şeylerini çalar. Evinin tavanının yıkıldığını gören ölür.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada görülen tavan kadri yüce bir adamdır. Eğer tavan ağaçtan ise o gururlu bir adamdır. Rüyada tavanı kendi üzerine düşüyor gibi gören kimseye kadri yüce bir kimse tarafından korku erişir. Bir evin tavanından kendi üzerine toprak düştüğünü ve elbiselerine dokunduğunu gören kimse korkudan sonra mala nail olur.

* Eğer rüyada evin tavanının ağacının kırıldığını görse, gökten inecek bir afet ve bela sebebiyle ev sahibinin öleceğine işarettir. Bir kimse rüyada evinin tavanına girdiğin ve oradan gökyüzünün görülmez olduğunu görse, o kimsenin evine hırsız girer ve eşyalarını çalar.

* Bir kimse evinin tavanının yıkıldığını görse ev sahibinin öleceğine işarettir. Bir kimse rüyada evinin damladığını görse o evde bir hasta veya bir ölü üzerine ağlanacağına işarettir. Rüyada evinin tavanında olduğunu ve oradan inmek istediği halde inemediğini gören kimse hapse gireceğine işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
51 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.