Rüyada Kapı Görmek Ne Demek?

Rüyada Kapı Görmek

Rüyada oda kapısı görmek kadına, ev kapısı ev sahibine ve hizmetçiye,

Rüyada sokak, şehir ve kale kapıları o yerin yöneticisine,

Rüyada açık kapı görmek rızık ve berekete,

Kapalı kapıyı açmak işlerin kolaylaşmasına, açık kapıyı kapatmak zorluk ve sıkıntıya, eve girip kapıyı kapatmak günah ve isyandan korunmaya delalettir.

Evin kapısını çıkarıp yenisinin takıldığını görmek evi satmaya,

Rüyada kapı gıcırtısı görmek sırları ifşa etmeye, eşler arasındaki tartışmaya,

Sağlam kapı halkası güvenilir ortağa, sadık eşe, zekatla güvence altına alınan mala, çürük ve zayıf halka güvensizliğe,

Rüyada kapıyı sürgülemek korkudan emin olmaya,

Kapı mandalı iş yapmaktan üşenen hizmetçiye,

Kapatmakta güçlük çekilen kapı hanım tarafından gelecek güçlük ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyada bir kapıdan geçmek, iftiraya uğramak demektir. Kapalı bir kapı görmek önemli bazı fırsatları kaçırdınız demektir.

Rüyasında demir bir kapıyı kilitlediğini görmek, bekar bir kızla evleneceğine delalet eder.

Evin kapısının yerinde olmadığını veya çıkarılıp bir kenara bırakıldığını görmek, ev erkeğinin işinin bozulduğuna ve başka bir iş pesinde olduğuna, kapının yerinde ve kilitli olduğunu görmek, ev erkeğinin işinde başarılı olduğuna ve kazancının artacağına delalet eder.

Kapının ortasında ayrı bir kapının da bulunduğunu görmek, hayra yorumlanmaz. Bu rüya sahibinin eşinin kendisine ihanette bulunacağına işarettir.

Rüyada evinin kapısını kapayarak içeriye girdiğini görmek, bekarsa evleneceğine, evli ise eşinden ayrılıp başka bir kadınla evleneceğine; kapıyı içeriden kol demiri ile kilitlediğini görmek, o eve bir hizmetçi kız alacağına ve onunla ilerde evleneceğine delalet eder.

Rüyasında evinin kapısını bulamayan kimse, işinde şaşkınlığa uğrar.

Sokağına girdikten sonra evinin kapısını değişik görmek, evinde kendisini bir sürprizin beklediğine, kapının önüne gelip anahtarla kapıyı açmak istediği halde anahtarın kilide uymadığını görmek, karısının kendisinden memnun olmadığına ve ayrılmak istediğine işarettir.

Rüyasında evinin kapısının yeşile boyandığını görmek ibadetinin Allah(cc) katında makbul olduğuna; sarıya boyandığını görmek, ev halkından birisinin hastalanacağına; beyaza boyandığını görmek, ferah ve sevince; kırmızıya boyandığını görmek bol rızk ve berekete; siyaha boyandığını görmek, yakın akrabaları için mateme delalet eder.

Evinin kapısının demirden fakat parmaklıklı ve içerisi görülür şekilde olduğunu görmek, aile sırlarının komşuları tarafından dedikodu mevzusu yapıldığına işaret eder.

Rüyada evinin kapısının hafif bir şeyden yapıldığını ve itildiği zaman hemen açılacak kadar dayanıksız olduğunu görmek, ev halkının geçiminde zorluk çekildiğine işarettir.

Bilinmeyen bir kapıdan içeri girmek, düşmanı yenmektir. Bazen meçhul kapılar, ilme, rızk ve kazanca; yolculuğa, rüyayı görenin hayır ve şer kapılarının açılmasına işarettir.

Rüyada kapılardan çıkmak, ayrılıktır. Çıktığı kapı güzelse, hayr ile ayrılığa, çıktığı kapı yıkılmış veya dar ise, şerden çıkıp nefsi için kurtuluşu istemesine işarettir.

Kapının göğe açılması. duanın kabul olması ve günah işlemekten kaçınmaya; birçok kapıların göğe açılması ise uzun azab, intikama ve sıkıntılara işarettir.

Rüyada evinin kapısının yeni olduğunu veya marangozun onu düzelttiğini görmesi sihhat ve afiyetle müjdelenir.

 

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
3 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.