Rüyada Tencere Görmek Ne Demek?

Rüyada Tencere Görmek

* Rüyada Tencere Görmek Kürsüsünde oturan alime, kuvvete, düşmana galip gelmeye, kadına, Tencere bazen hastaya, tahsildara, vergi memuruna, bakan yahut yargıca.

* İçinde çorba, yemek yahut et bulunan tencere ağız tadı ile yenilecek hayırlı rızka delalet eder.

Ayrıca Bakınız: KaabTabakÇanakÇömlekTava

* Rüyada tencere görmek, ev sahibi veya içinde oturan kiracıların yakın akrabasından biri ile tabir olunur. Evinde bir tencere olup etrafına bir takım adamların toplanmış olduğunu görenin evinde hasta varsa ölür. Bir hastanın kendi tenceresinden yediğini görenin eceli yakindir.


* Hayırlı iş, gelir getiren bir yer ve iş olarak yorumlanır. Tencere rüyaları iyidir ama tencerenin içinde et pişiyorsa hastalığa işaret eder.

* Tencereyi değiştirdiğini görmek ev sahibinin değişeceğine işarettir. Bir tencerede yemek piştiğini görmek eğer tencerede etli yemek pişiyorsa, menfaat görmek için bir kimseyi bu ise memur etmeye, eğer tencere kaynamıyor ise, bu menfaatin haram olacağına; eğer tencerede et yoksa, bir fakire taşıyamayacağı kadar yük teklifinde bulunulacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada tencere görmek, bilgine işarettir. İçinde et v.s. bulunan tencere, ondan yiyen kimse için faydalara işarettir. Ayaklı tencere, kocasından boşanmış kadına işarettir. Tencerenin kaynaması, o kadının boşanmasına işarettir. Tencere, malını bütün insanlar için özellikle komşularının istifadesine sunan bir adamdır. Tencere, ev işlerini gören kimsedir. Tencerede bulunan fazlalık ve eksiklik gibi şeyler ev işlerine bakan kimseye nispet edilir.

* Rüyada hasta kimsenin evinde altında ateş yandığı halde içinde ne olduğunu bilmediği kaynayan tencereyi görmek, tencerenin bulunduğu ocak hastanın yatağına; ateşin alevlenmesi, hastanın sıkıntı çekmesine; tencerinin kaynaması, hastanın ızdırabına işarettir. Bir kimse rüyada ateş yakarak, içerisinde et veya başka yemek bulunan bir tencereyi üzerine koyduğunu görse, menfaati için bir adamı teşvik eder. İçerisindeki pişen eti yediğini görse temin ettiği menfaatin helal mal olduğunu, eğer et pişmemiş ise haram olduğuna, teşvikin de gıybetten ibaret olduğuna işarettir.

* Eğer tencereden bir şey yediyse, o kimsenin o gibi şeylerden rızıklanmasına, bir şey aldıysa, o kimsenin o gibi şeylerden faydalanmasına ve kendisine düşen malı yığmasına işarettir. Tencerede et ve yemek olmasa, o kimse fakir bir kimseye kudretinin yetmeyeceği ve kendisinden hiç bir şekilde faydalanamayacağı bir hizmeti teklif eder.

* Tencere, kuvvete ve düşmana galip gelmeye işarettir. Bazen tencere Allah (C.C.)’in mukadderatına razı olmaya işarettir. Tencere içinde bulunan çorba ve et, münakaşa ve düşmanlık olmayan şerefli bir rızıktır. Rüyada tencere ve tava görmek denizde yolculuk yapan kimse için batmaya işarettir. Bazen tencere ev işlerine bakan bir kimseye bazen de hakim, bakan,tahsildar ve vergiye işarettir.

* Rüyada bir tencere içinde etli yemek pişirdiğini görmek; helal mala sahip olmaya, boş tencere görmek; bir suçtan dolayı karakola düşmeye, tencerede pişmiş yemek görmek; hazır bir kazanca, tencerenin kırıldığını görmek; işlerinizin bozulacağına işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
5 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.