Rüyada Yıldırım Görmek Ne Demek?

Rüyada Yıldırım Düşmesi

* Bir yere yıldırım düşmesi azaba, hastalığa, yalan haberlere, hoşa gitmeyen sözlere, kıtlığa. Yıldırım günah işleyenler için korkuya yahut ödenecek borca. Bir yere yıldırım düşmesi, oraya zalim bir yöneticinin gelmesine. Yıldırımın bir yere düşüp oraya zarar vermediğini görmek, devlet adamlarının o yere ilgi göstermelerine delalet eder.

* Rüyada yıldırım düşmesi büyük bir sıkıntı, derttir ama yıldırım düştüğü zaman alevler ortaya çıkarsa bu sıkıntının sonunun çok iyi olacağına işaret eder.

* Rüyada yıldırımın eve düşmesi, evdekilerin zor, sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Size yıldırım düştüğünü görmek, çok önemli bir hastalığa yakalanacağınızı belirtir.

* Bir yere yıldırım düştüğünü görmek, o yer insanlarına acı verecek bir olayın meydana geleceğine işarettir. Kirmani’ye göre, gökten yıldırım düştüğünü görmek, hayra yorumlanmaz.

* Cabir’ül-Magnbi’ye göre, yıldırım düşerek kendini yaktığını gören, hükümet tarafindan cezalandırılır. Yıldırım daima hükümet tarafindan gelecek cezalarla yorumlanır. Buna göre görülen rüyaların daima hükümetle ilgili olaylar göz önünde tutularak yorumlanması lazımdır.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada görülen yıldırım bir yere düştüğünde azaba işarettir. Çünkü yıldırım ölüm manasınadır. Yıldırım, hastalığa ve yaktığı kimse hakkında yalan haberlere ve hoşa gitmeyen sözlere işarettir.Yıldırım düştüğü yerde faydalı olan bir şeyi yakarsa, borç ve orada çıkaracak kıtlığa işarettir. Yıldırım, günah işleyen kimse için, korkuya ve ödenmesi gereken borçlara işarettir.

* Yıldırım, feryat etmeye veya mahvolacak veya borçlanılacak büyük bir hususa işarettir.Yıldırım düştüğü yere zalim bir devlet başkanının gelmesine işarettir. Yıldırım çetin bir ölüme, yangına, yıkılma v.s. gibi şeylere de işarettir.Hasta olan birisi evine yıldırım düştüğünü görse ölür. Kaybolmuş bir kimsesi varsa, ölüm haberi gelir. Evinde şüphe verici bir durum varsa, oraya bir vali gelir ve o ev emniyet tarafindan nezaret altında bulundurulur.

* Yıldırımların birbiri ardınca evlere düştüğünü görse, eşkiyaların gizlice halk içine girmelerine veya hacı ile mücahidlerin gelmelerine ya da halka ödettirilecek borçlara işarettir. Birbiri ardınca bağ ve bahçelere düşen yıldırtm afet, bela, vergi ve orayzulüm ve fesadin istila etmesine işarettir.

* Yıldırım, şiddetli korkuya da işarettir. Bir kimse rüyada bulunduğu şehire yıldırım düştüğünü ve oraları yaktığını görse, devlet reisinin o şehre gelmesinden dolayı çıkacak fesatlığa veya o şehirde harp ya da kıtlık olacağına işarettir. Bazı tabirciler, yıldırımın zararsız bir şekilde düşmesi,devlet reisinin o şehre ilgi göstermesine işarettir, dediler. Yakında gelecek olan şaşırtıcı bir habere işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
11 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.