Rüyada Sulu ve Çimenli Yerler Görmek Ne Demek?

Sulu ve Çimenli Yerler

* Rüyada görülen ve tanınmayan çayırlı ve çimenili ve sulu yerler din ve İslamdır.Yer yüzünde görülen her yeşilliğin tabiri de böyledir. Bazıları da, bir kimse rüyada sulu, çayırlı ve çimenli yer görse, o kimse aniden rahatsızlanır, dediler.

* Bir ölünün rüyada güzel bir bahçede görülmesi onun cennette olmasına işarettir. Yeşillik ve sulu yerler dünyaya ve dünyanın ziynetine, mal ve çeyizi çok olan zevceye işarettir. Nebatat ancak yeşillikle bilinen meçhul bir çayır, İslama işarettir. Bazen de bu rüya, Peygamberimizin kabri şerifi, zikir halkası hayırlı topluluklar, hayırlı kimselerin kabri ve Allah-u Teala Hazretleri’ne ibadet edilen faziletli bir yere işarettir.

* Bazen de sulu ve çimenlik yerleri görmek, Kur’an-ı Kerime, ilim ve hikmet kitabına, bazen de cennete işarettir. Bir kimse rüyada çimenli ve sulu yerden kirli ve tozlu bir yere çıksa, o adam Sünnetten bid’ata, yahut ibadetten masiyete geçer. Bir kimse sulu bir bahçe içerisinde olduğu ve onun meyvelerinden yediğini görse, eğer bu rüya hac zamanında ise o kimse hacca gider. Ve bu rüyayı kafir görse Müslüman olur. Günahkar bir kimse görse tövbe istiğfar eder. Eğer bunlardan değilse, rüyayı gören, cuma namazı veya cenaze namazı kılmak gibi hayırlı bir iş yapar.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
14 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.