Rüyada Tilki Görmek Ne Demek?

Rüyada Tilki Görmek

* Hilekar, yalancı, bozguncu katil bir düşmana. Tilki öldürmek cin tayfasından biri rahatsızlık sonucu bağırıp cağırmaya yahut şeref ve varlık sahibi bir kadına sahip olmaya. Tilki görmek bazen şerefli erkek veya kadın görmeye. Tilkinin derisi mala, süttü şifaya yahut üzüntüden kurtulmaya.

* Rüyada tilki görmek etrafınızda kötülük yapabilecek insanların olduğuna yorumlanır. Tilki kürkü giymek düşmanlarınızı alt edeceğinizi belirtir. Tilki sütü içtiğini görmek hastalıklarınızın iyileşeceğini bildirir.

Tilkinin etini yemek yahut onu öldürmeyi tasarlamak yel ağrısına tutulup kurtulmaya. Tilki menfaate, elbiseye, hanıma ve bekar için evlenmeye delalet eder.

* Rüyada tilkiye binildiğini görmek, sıkıntı ve tasaya düşülmesine; tilkiden indiğini görmek de pek iyi bir şekilde yorumlanmaz.

* Bir tilki kovaladığınızı gördüyseniz kirli işlere karışacağınız ve aşk hayatında da tehlikeli ilişkiler yaşayacağınız anlamına gelir. Kendini sevdiren düzenbaz birisine işarettir.

* Rüyada tilki görmek, hilekar, gaddar bir erkek veya yalancı, düzenbaz bir hizmetçi ile tabir olunur. Bir tilki ile mücadele ettiğini gören, yakınları ile düşmanca kavga eder. Tilki ile oynadığını ve onu tutmak istediğini görene bir kadın sevgi gösterir, fakat onun kadına karşı meyli olmaz.

* Kirmaniye göre, bir tilkinin kendisine sürtündüğünü görmek yalancı ve gaddar bir koca ile tabir olunur. Evinde tilki görmek, sevdiği bir kadınla evlenmeye; elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işarettir.

* Ebu Sait El-Vaize göre; rüyasında bir tilkinin gizlendiğini görenin karısı zina eder. Bir tilki ile uğraştığını gören, hilekar biriyle kavga eder. Tilkiyi aradığını gören, bel hastalığına uğrar. Kendisi için bir tilki edindiğini gören, sevdiği ve memnun olacağı bir kadınla evlenir. Tilkinin kendinden kaçtığını görenden ona borçlu olan biri saklanır ve kaçar.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada tilki, çok katil, yalancı ihtilaf çıkaran ve muamelelerinde hilekar bir düşmana işarettir. Rüyada tilkiyi öldürdüğünü gören kimse cin tayfasından biri dokunur. Bir kimse bir tilki alsa, o kimseye borçlusu veya bir düşmanı gelir. Tilkiyi öldürse borcundan kurtulur. Tilki île oynaştığını gören kimse, birbirlerini sevecekleri bir kadınla evlenir ve Allah onları birbirleriyle mesrur eder.

* Tilki, müneccim, doktor, idareci ve hakir insanla tabir edilir. Bu tilkiyi öldürdüğünü gören kimse, şerefli ve izzetli bir hanıma sahip olur. Tilkiyi görse, şerefli bir erkeği ve şerefli bir kadını görür. Yahut dessas ve hilekar bir erkek ona yaltaklık yapar. Kendisine bir tilkinin yönelip teveccüh ettiğini görse, o kimsenin sözüne de şerefli bir erkek veya şerefli bir kadın yönelir. Yahut hilekar birisine yaltaklık yapar.

* Tilki, çok hileli, bilinmeyen bir düşmana işarettir. Tilki, hileli kadınlara işarettir. Bir kimse tilkiyle hile yaptığını görse, o kimsenin yalancı ve sair olmasına işarettir. Tilkiyi mükafatlandırdığını görenin rüyası da böyle tabir edilir. Tilkinin kendisinden kaçtığını gören kimsenin, o tilkinin hilesinde bulunacak bir borçlusu ile tabir edilir. Tilki derisinden eline bir şey geçtiğini görenin, kuvvet ve zaferi ile tabir edilir. Bazen de, hanımı tarafından eline geçecek mirasa işarettir.

* Tilki sütü içtiğini gören kimse hasta ise hastalığından, hasta değilse, üzüntü ve kederinden kurtulur. Bazen de, tilki görene nefsinde zillet ve malında noksanlık olur, dediler. Tilki eti yiyen, hasta ise hastalığından çabucak sıhhat ve afiyete kavuşur. Tilki görmek, menfaata, elbiseye, hanıma ve bekar için evlenmeye işarettir.

* Tilki kovaladığınızı görürseniz, kirli işlere karışacağınız ve aşk hayatınızda da tehlikeli işler yaşayacağınız anlamındadır. Tilkiyi öldürmek, büyük başarılara imza atacağınız anlamına gelir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
22 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.