Rüyada Toz Görmek Ne Demek?

Toz

* Eşya yahut bir şey üzerindeki toz mala. Havadaki toz içinden çıkılması müşkül bir işe bulaşmaya. Toz zerrecikleri batıl söze. Üzerinde toz olduğunu görmek yola gitmeye, bu tozu silkmek uzun ömre delalet eder.

Ayrıca Bakınız: Çöp

* Rüyada tozların eşyalar üzerine konmuş olduğunu görmek, mala işarettir. Yerle gök arasında toz olduğunu görmek, o kimsenin çok karışık bir işle karşı karşıya bulunduğuna ve içinden nasıl çıkacağını bilememesine işarettir. Elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin fakir veya ömrünün uzun olmasına işarettir.

* Rüyada eşyaların toz içinde olduğunun görülmesi para kazanacağınıza yorumlanır. Elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin sıkıntılarını attığına ve ömürlü olacağına yorumlanır.

* Tozlu çiçekler, iyi bir çevreye ve uzun bir yaşama işarettir. Eğer giysileriniz tozlanmışsa, bulaşıcı bir hastalığa yakalanabilirsiniz.

* Toz bulutu sıkıntı, felakettir. Ama kişinin üstüne bulaşan toz, paradır.

* Toz görmek, mal ve nimete delalet eder. İbni Şirin’e göre rüyasında bir yerde tozun kalkıp indiğini gören, mal ve nimete erer. Gökle yer arasında sis gibi tozun durduğunu görmek, orada insanların şaşıracağı bir şeyin meydana geleceğine delalet eder.

* Cabir El-Magribiye göre, yerden kalkan tozun yüzüne çarptığını gören siddetli bir musibete ugrar. Kirmani’ye göre, ellerinin tozunu sildiğini gören, yoksullaşır.

* Bir rivayete göre, tövbe etmesi gerekir. Bir şeyin üzerine toz konduğunu görmek, mal edinileceğine delalet eder. Rüzgarın tozu kaldırarak göz gözü görmez hale geldiğini görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada görülen toz, eğer bir şey üzerine konmuş ise mala işarettir. Bir kimse yerle gök arasında toz bulunduğunu görse, içinden çıkamayacağı bir iş içinde bulunmasına işarettir. Rüyada ellerinden veya elbisesinden toz silktiğini gören kimse, fakir olur. Bazı tabirciler, o kimsenin ömrü uzun olur, dediler. Üzerinde toz bulunduğunu gören kimse, yolculuğa çıkar.

* Bazı tabirciler ise o kimse yaptığı savaştan mal elde etmek suretiyle zengin olur, dediler. Rüzgar, şimşek ve gök gürültüsüyle beraber toz kopması, kıtlığa ve o yerde meydana gelecek sıkıntıya işarettir. Bir kimse rüyada bir şeye binip, sürdüğünü ve yerden toz kalktığını görse, o kimsenin emri yüce ve kendisi sevinçli, kibirli ve batıl şeyleri yapmaya başlar. Fitneyi tahrik eder.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
2 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.