Rüyada Un Görmek Ne Demek?

Rüyada Un Görmek

* Buğday unu mal ve rızka, aile bireylerine. Buğday ununuyla hamur karmak akrabaları ziyarete. Arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine. Pirinç unu güzel nimete. Diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya. Un satıcısını görmek zorluktan sonra erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya.

* Rüyada un görmek çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Üstü başı una bulandığını görmek istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. an istediklerini alır. Un, mütevazı, fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir. Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

 

* Un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca, Elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama, Yırtık ve dilik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder.

Ayrıca Bakınız: Hamur Yoğurmak

* Danyal aleyhisselama göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde doğruluğa, kuş darısı un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder. Rüyasında un sattığını gören, dinini dünyaya değiştirir.

* Ebu Said El Vaiz’e göre; buğday unu görmek, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder. Pirinç unu görmek, güç elde edilen maldır. Hububattan herhangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır. Rüyada un elediğini görmek, hakla batıl arasında ayırım yapmaya delalet eder. Bir rivayete göre de un elemek, günahlarından kurtulmak için tövbe etmek gereğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada buğday unu görmek, helal mala; arpa unu görmek, dinde istikamete; pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir. Rüyada görülen buğday unu rızıktır. Pirinç unu nimettir. Bazen buğday unu; şerefli ilme, yolculuğa, mala, ticarete, mal ve silahtan hazırlığa, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir.

* Buğdaydan başkasının unu, hastalıktan iyileşmeye, yenmeleri de fakirliğe işarettir. Buğday unu, toplu mal ve ailedir. Buğday ununu hamur etmek, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarına zafer bulmasına işarettir.

* Rüyada un bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir. Un dolu çuvallar gören, çalışmadan zengin olur. Üstü başı una bulanan istediklerini alır. Elinde un olan bir erkek, kadın için cömert bir eştir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
11 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.