Rüyada Yağ Görmek Ne Demek?

Yağ

* İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere. Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa. İçyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe. Kuyrukyağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bağlı akraba ve dostlara. Bitkisel yağ misafire ya da hastalığa. Kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder.

Ayrıca Bakınız: Yağını Çıkarmak, Zeytinyağı

* Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

* Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir.

* Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

* Yağ, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Ağır yağlar ilim ve hikmetle tabir olunur. İbni Şirin’e göre; vücudunu her hangi bir yağla yağlanmış görmek, hastalık ile tabir olunur, israf etmeksizin başını yağladığını görmek sağlık ile tabir olunur.

* Cabir’ül-Magribi’ye göre; yağ yemek ve onlarla yağlanmak ziynet ve sağlığa delalet eder. Rüyada bıyığını ve göğsünü yağladığını gören, yalan yere yemin eder.

* İsmail El-Es’as’a göre, yağların hepsi, zeytin yağı hariç, hüzne işarettir. Zeytin yağı yemek mala delildir. Susam yağı görmek hayır ve menfaate, badem yağı görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder.

* Cafer’i Sadık’a göre; güzel kokulu yağlar altı şekilde tabir olunur: Güzel eş, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy. Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yağlar üç şekilde tabir olunur: Ahlaksız eş, kötü adam, çirkin söz.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada yağ görmek, mal, nimet, güzel bir hanım ve iyi bir söze işarettir.Kokusu bozuk ve kötü yağ görmek, ahlaksız bir hanıma, fasik bir adama ve çirkin bir söze işarettir. Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk olarak da yorumlanır.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
6 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.