Rüyada Yalan Söylemek Görmek Ne Demek?

Yalan Söylemek

* Rüyada yalan söylemek dinde fesada ve halk tarafindan kusurlu bulunmaya işarettir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada yalan söylemek akıl noksanlığına delalet eder. Özellikle Allah (C.C.) Hazretleri üzerine yalan söylediğini gören, halkı aldatır ve Allah yolundan uzaklaşır.

* Yapmadığını yaptım ve görmediğini gördüm diyerek kendi nefsine yalan söylediğini görmek, sonunun kötü olmasına, kabir azabına, dünyada ise halk önünde itibarının düşmesine delalet eder.

* Ibn-i Kesir’e göre; Rüyada Allah (C.C.) ve Rasulullah (SAV) üzerine yalan söylediğini görmek, küfür ve büyük musibettir.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada yalan söylemek, yalan yere şahitlik yapmaya ve iftira etmeye ve kurtuluşa ermemeye işarettir. Bazen de rüyada yalan söylemek, saçmalamaya ve birisinin aslının kötülemek maksadıyla kötü bir kimsenin kendisinin sözünü işittiğini görse, o kimseden rivayetle bir söz nakledilir. Ve bu söz yayılır. Bir kimse rüyada Allah (C.C.) hakkında yalan söylediğini görse, o kimsenin akılsız ve ahmak birisi olduğuna işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.