Rüyada Ateş ve Kıvılcım Görmek Ne Demek?

Rüyada Ateş Görmek veya Rüyada Kıvılcım Görmek

Danyal Aleyhisselam ‘a göre: rüyasında dumansız ateş gören devlet büyüklerine yakınlaşır, işleri bağlı ise çözülür, işleri kolaylaşır.

Rüyasında birinin kendisini ateşe attığını, fakat yanmadığını gören hükümet tarafından zarara uğrar. Eğer ateş kendisini yakarsa istemediği bir yola gider. Yahut zarar görür veya hasta olur.

Kendisini yakan ateşin gittikçe şiddetlendiğini ve içinden gürültüler geldiğini görmek, o bela ve musibetin devlet tarafından meydana geldiğine; gördüğü ateşte duman varsa yetim malından haram yemeye; ateş kıvılcımlar çıkarıyorsa, yetim malı aldığı için düşmanla tartışmaya düşeceğine delalet eder.

Elinde yanmış ateş gören, devletten hayır ve menfaat görür.

Kirmani’ye göre: rüyasında halk üzerine ateş atıldığını gören, halk tarafından düşman gözüyle görülür.

Bir tüccar dükkanının yandığını ve eşyalarının kül olduğunu görse, malını çok pahalı satıp halkı aldattığına işarettir.

Evinde yangın çıktığını görenin zorbalar tarafından malı yağma edilir.

Ateşin elbisesini yaktığını görenin akrabaları ve yakınları ile arası açılır. Yahut malinin zayi olmasından dolayı canı sıkılır.

Cabir-ül Magribi’ye göre: rüyada gördüğü ateşte alev yoksa düşmanlık ve davaya, eğer alev varsa hastalık yüzünden zorluk çekmeye delalet eder.

Yerden göğe doğru ateş çıktığını ve semaya doğru yükseldiğini görmek, o yer halkının Allah (C.C.) Hazretlerine isyan eyleyeceklerine delalet eder.

Ateşin bir yerden başka bir yere yayıldığını ve fakat hiç bir zarar vermediğini gören, menfaat görür ve eğer fakirse zengin olur.

Gökten yağmur gibi ateş yağdığını görmek başka milletler tarafından o yurda savaş açılacağına ve orada bir çok kimselerin öldürüleceklerine delalet eder.

Büyük bir devlet adamının kendisine bir ateş közü verdiğini gören, haram bir mal alır. Rüyasında karnı yarılarak içinde ateş gören zulüm ederek yetim malı yer.

Devlet büyüklerinin kapıları önünde ateş yakıldığını görmek, halkın onlardan menfaat göreceklerine ve faydalanacaklarına işarettir.

Halkla birlikte bir ateşin etrafında oturduğunu ve o ateşten zarar gelmediğini gören, nimet ve berekete nail olur.

Evinden ateş çıktığını, fakat duman olmadığını gören hacca gider.

Karanlık bir gecede alevli ve ışıklı ateş gören, kuvvetli olur, üne ve şerefe ulaşır.

Bazı yorumculara göre: dumanı olmadığı halde ışık saçan alevli bir ateş görmek, devlet büyükleri için kudret, büyük memurlar için iyi idarecilik, memur için daha büyük makam, tüccar için büyük kar, bekar için güzel bir eş, fakir için iyi geçim, zengin için ziyade mal, yani herkes için hayır ve menfaattir.

Ateşten kıvılcımlar saçıldığını görmek, devlet tarafından gelecek bir kötülüğü işarettir.

Saçılan kıvılcımlardan üstü başı yandığını görmek o makamın gazabına uğrayacağına delalet eder.

Rüyasında ateş bulduğunu görmek, bir kimsenin kendisine karşı olan vaadini yerine getireceğine gösterir.

Ateşten etrafı karanlığa boğacak derecede duman çıktığını ve kendisinin bu dumanın içinde kaldığını gören, bulaşan bir hastalığa tutulur. O dumanın bulut halinde gökyüzünü kapattığını görmek o yer halkının devlet tarafından kötülük göreceğine işarettir. Duman beyaz olursa, kötülük de geçici olur.

Isınmak veya başka bir iş yapmak için ateş yaktığını gören kendisine yardım için büyük bir kişiye başvurur. Yaktığı ateşten faydalanırsa dilediği yardımı görür.

Bir kadın ateş yaktığını ve yaktığı ateşin alevli olarak yandığını görse erkek çocuk doğurur. Bir yerde ışık saçan bir ateşin söndüğünü veya söndürüldüğünü görmek o yerdeki en büyük bir kişinin ölümüne işarettir. Bir evde yanan ateşin söndüğünü görmek o evdeki bir büyük insanin ölmesi demektir.

Bir mala veya bir tüccar eşyasına ateş düşerek yandığını görmek o malin satılıp elden çıkacağına delalet eder.

Bir kereste deposunda veya odun yığınında veya ormanda yangın çıktığını görmek, o yere bir musibet geleceğine işarettir.

Işığından faydalanmak için ateş yaktığını görmek, bir bilginden bir şeyler öğrenmek için ona başvurduğuna delalet eder.

Bir ateş yaktığını ve o ateşten bir kıvılcım sıçrayarak bir yerini veya elbisesinden bir parçayı yaktığını gören ya zarara uğrar veya çok sevdiği biri zarara uğrar.

Büyük bir ateş yakarak kendisini o ateşin içine attığını gören, korktuğu ve çekindiği bir şeyden kurtulmuş olur.

Ateşi bir mangala koyup sakladığını gören kazandığı haram bir malı saklar ve biriktirir. Sobasında veya şöminesinde yanan ateşin söndüğünü gören fakirleşir.

Bir parça ateşi yatağında veya karyolasında söndürdüğünü gören, hasta ise iyileşir, sıkıntıda ise kurtulur. Üstünde bir tencere veya her hangi bir kabın altındaki atesin söndüğünü gören hasta ise iyileşir, sıkıntıda ise feraha çıkar, başı dertte ise o dertten kurtulur.

Rüyasında üzerine kıvılcımlar saçıldığını görenin arkasından dedikodu yapıldığına, istemediği sözler söylendiğine işarettir. Kıvılcımların çok olduğunu görmek hayırlı değildir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
13 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.