Rüyada Susam Görmek Ne Demek?

Rüyada Susam Görmek

Rüyada susam, Rızka ve helal mala; Susam ekmek faydalı ticarete, büyüyen kazanca ve sevince,

Susam görmek bazen zarar ve ziyana delalet eder.

Rüyasında susam gören, zengin olur ve malı artar.Bolluk, bereket, paradır. Susamlı yiyecekler de aynı şekilde yorumlanır. Kişi rüyasında susamları atarsa para kaybeder.

Rüyada susam görmek, malın artmasi ile tabir olunur. Bir kimseye susam verdiğini gören o kisiye para verir. Birinin kendisine susam verdiğini gören o kişiden para alır.

Kirmani’ye göre; susam ticaret malıdır. Eski, lezzeti ve rengi değişik olursa haram mal, ve bir rivayete göre de, kederdir.

Rüyada susam satın almak iyiye, satmak ise kötüye işarettir. Bazılarına göre susam ekmek ticarette gayrete; tarladan toplamak kazanca, yığmak servete, ezip yağını çıkarmak bu maldan çok para kazanmaya delalet eder.

Bir başka rivayete göre de:
Rüyada görülen susam, rızık ve helal maldır. Susamın sıkılmışının tabiri de böyledir. Susamın öğütülmüşü aziz ve kuvvetli bir maldır. Diğer hububat da böyledir. Rüyada susam ektiğini gören kimse faydalı bir memuriyete, iyi bir ticarete, takvaya, büyüyen bir kazanca ve sevince nail olur.

Susamın kurusu tabirce yaşından daha kuvvetlidir. Susamın kavrulmuşu, şer, zahmet ve meşakkattir. Bazı tabirciler, susam görmek doktorlar için hayırdır, diğer kimseler için de ateşli hastalığa delildir, dediler.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!

Konu İle İlgili Aramalar:

https://www ruyatabirlerikitabi com/susam
Etiketler:, , , ,
1 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.