Rüyada Şarap Görmek Ne Demek?

Rüyada Rakı, Şarap İçmek

Ayrıca Bakınız: İçki İçmek

* Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, eğlenmek, rüya sahibine bir servet sağlayacak ani bir değişikliğe; yalnız kendi kendisine içiyor görmesi, çok sinirlenip üzüleceği bir haber alacağına işarettir. Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, küçük miktarda paraya ve şansa; satın almaksa, çok ciddi bir kavgaya işarettir.

* Rüyada şarap veya rakı içtiğini görmek, meşakkatsiz meydana gelen haram maldır. Şarap içtiğini gören kimse büyük günah işler ve geniş rızka kavusur. Münakaşasız, şarap kadehi ile şarap içtiğini gören kimsenin eline haram mal geçer. Bazıları, helal mal geçer, demiştir. Yapılan münakaşa kadeh için olursa, o nisbette o adam bir söz ve düşmanlıktan dolayı münakaşa yapar. Şarap akan bir nehri görse, o kimseye dünyada bir fitne isabet eder. Şarap nehrine girdiğini görse, o nehirden nail olduğu miktarca bir fitneye düşer.

* Evlenmeyi ve ortaklığı arzu eden kimsenin rüyada şarap görmesi iyi geçinmeye dair olan anlaşmadır. Valinin rüyada şarap içmesi, işinden alınmasıdır. Rüyada su ile karıştırılmış şarabı içmek, bazısı helal, bazısı haram maldır.

* Bazı tabirciler, bu ortaklık malıdır bazıları da, bir kadından mal alır ve bu mal ile fitneye düşer, dediler. Bir kimse şarap yapmak için üzüm sıktığını görse, başkanının hizmetinde bulunur. Ve onun eliyle büyük işler görülür. Meze bulunan içki meclisine davet edildiğini gören kimse, cihada ve şehitlik rütbesini kazanmaya davet edilir.

* Rüyada görülen içki, fitne, şer, düşmanlık ve kızgınlığa, bazan dert ve hastalıktan şifa bulmaya, hazan da, delilik ve kendisini hissetmek ve düşünmekten alıkoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle akım gitmesine delalet eder. İçki içtiğini gören kimse işsiz ise bir hizmette istihdam edilir. Yahut fakir ise zengin olur. Bekar ise evlenir. Hasta ise hastalığından kurtulur.

* Rüyada içkinin içilmesi ve oyun meclisinde olan bir kavmin arasında olursa, o kavmin mürted olmasına, vali ve amirleri için verdikleri sözlerini bozup harbde olmalarına delalet eder. Rüyada içki içen kimse alim olur ve içki içtiği zaman insanın fikrine gelen düşünceden dolayı o Alimin ilminin fazlalaşacağına delalet eder. İçkiden, içilen şey de tabirde muteber tutulur, içki üzümden olursa, hazan rüya sahibi mevsimsiz üzüm yer, yahut üzümün pişmişine muhtaç olur. Yahut ayıp sayılan bir şeyi ister. Çünkü üzüm ayıbın hatalı şeklidir. Bazan helal ile rızıklanır.

* İçilen içki satın alınmış olur yahut onu sıkmaya memur edilmiş olursa, kendisine lanet icabettirecek mahzurlu bir işte bulunur, içki yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sırrı ifşa ve zinaya delalet eder, içkinin ismi de tabirde muteber tutulur. Şarap manasına gelen hamr kelimesinin ismi günah manasına olan ism dir. Bazan da içki, zina eden kadına delalet eder. İçkiye akarn da denilir. Bu halde rüyada içki, ana babaya asi olmaktır. Yahut bir şey satmaya delalet eder, içkiye sellaf da denilir. Bundan dolayı da, içki içmek borç ve geçime delalet eder. içkiye rah dahi denilir. Bu halde içki içilmesi, mal ve evladın gitmesine, hazan da, içen zahmet ve mesakkat halinde ise, onun rahat olmasına delalet eder. İçkiye ucuzu dahi denilir.

* Bazen de, rüyayı gören yaşlı kadınlar nefret eder yahut böyle ihtiyar bir kadınla evlenir. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklik ve cehaletine delalet eder. Ölü bir kimsenin rüyada içki içtiği görülse, o ölü ahirette nimet erişimindedir. Çünkü şarap, Cennet ehlinin içkisindendir. Ancak, ölünün devamlı rakı içmekle ölmüş olması ve hayatında içki içmeyi helal, itikad edenlerden olması tabirden müstesnadır. Rakı, su ile karıştırılarak içildiğinden dolayı evlenmek isteyen kimse için hayra delildir.

* Rüyada şarap içmek; bir işe bağlı olarak çok güzel paralar kazanmaya, birisine şarap içirmek; içirilen kişi ile ortaklığa girilerek başarı ve paraya kavuşmaya, şarap almak; bir işe teşebbüs edip başarıya ulaşmaya, şarap saymak; işini ve kazancını başkasına kaptırmaya, eski şarap içmek; büyük bir zarara uğramaya, şarap şişesini kırmak; iflas etmeye işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
33 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.