Rüyada Teyemmüm Görmek Ne Demek?

Teyemmüm

* Namaz abdesti için ya da gusletmek gayesi ile teyemmüm ettiğini görmek kurtuluş ve farahlığa ermeye, üzüntü ve kederlerden kısa sürede kurtulmaya, az zamanda rahat ve huzura ermeye delalet eder.

* Su bulunmayan bir yerde teyemmüm eden ve bunu tamamlayan kimsenin rüyası saf su ile ve tamam olarak abdest almanın görülen rüyası gibi yorumlanır. Teyemmümü tamamlamak mümkün olamazsa, bunun yorumu da su ile aldığı abdestinin tamamlanmadığını gören rüya sahibinin rüyası gibi tabir olunur. Su bulunduğu halde, teyemmüm ettiğini görmek, şeriattan ayrıldığına delalet eder.

* Cafer-i Sadık’a göre, rüyada teyemmüm yapmak, muradına ereceğine, rızk, hac, ferah ve sevinçle yorumlanır. Şeriatın emrettiği şekilde teyemmüm ettiğini görmek, muradına ermeye, hasta ise iyiliğe, fakirse rızkının bollaşacağına, hacca gitmeye, esir kurtulacağına, sıkıntıda ise genişliğe çıkacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada teyemmüm, üzüntü ve kaygının gitmesine işarettir. Teyemmüm, yolculuğa ve teyemmüm yapması muhtemel olan bir hastalığa yakalanmasından korkulan kimseye işarettir. Rüyada kum yahut eline bulaşmayan çamurla teyemmüm ettiğini görenin, yolculuğu çetin veya mümkün olmayacağına ve nefsinin isteğine uyarak iş yapmasına işarettir.

* Teyemmüm, zenginlikten fakirliğe, sıhhatli ve sağlamlıktan hastalığa, hasta olan için hastalığından şifa bulmaya işarettir. Rüyada suyun bulunmasıyle beraber teyemmüm etmek, batıl işleri işlemeye işarettir. Bazı tabirciler de teyemmüm, hapis ve hastalıklardan kurtulmaktır, demişlerdir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
4 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.