Rüyada Ut Görmek Ne Demek?

Ut

* Hastalıktan kurtulmaya, eski haline dönmeye, tıp ve astronomi öğrenmeye, bekar için evlenmeye, evli için kucağında çocuk görmeye; Ud çalmak yahut dinlemek yalan söze; Udçu görmek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, bir şeyden şikayet etmeye delalet eder.

* Rüyada ud görmek, geçmiş günlere ait anılarınızın tazeleneceğine işarettir. Rüyada ud çalmak geçmiş yaşadığınız olayların hafızanızdan çıkmadığına yorumlanır.

* Rüyada ud görmek eski hale dönmekle yorumlanır. Rüyasında ud çaldığını veya çalındığını görmek, zengin ise fakirliğe, fakir ise zenginliğe döneceğine ve sonunda eskiden hangi halde ise yine o hale geleceğine işarettir.

* Nablusi’ye göre; rüyada ud görmek, evlenmeye; evli ise çocuğunun olmasına delalet eder. Rüyasında bir büyük devlet adamının huzurunda ud çaldığını gören, o kimseden hayır ve menfaat görür. Rüyada bir ud satıcısından ud satın aldığını görmek, bir kısmet bekler ve sonunda o kısmet eline geçer.

* Bir rivayete göre de, ud çalmak veya sesini dinlemek, yalan söze delildir. Kendi evinde ud çalan kimse, yükselir ve büyük bir mevki sahibi olur.

* Ud çalarken tellerinin koptuğunu gören, üzüntüsü varsa ondan kurtulur, ferah ve mutluluğa ulaşır. Rüyada ud görmek kısmeti kapalı olan bir kimse için, kısmetinin açılacağına, rızkının bollaşacağına işarettir.

* Salimi’ye göre; ud çalmak, keder ve sıkıntıya uğrayacağına, fakat bunun çok kısa süreceğine delildir.

Bir başka rivayete göre de:
* Rüyada ud görmek, hastalıktan kurtulmaya ve insanın gerek hayır ve gerek şer olsun bulunduğu hale tekrar dönmesine işarettir. Bazen de rüya sahibi tip veya astronomi öğrenir. Rüyada ud görmek, bekar için evlenmeye evli için de kucağında çocuk görmeye işarettir.

* Rüyada Müslümanların liderinin kapısında ud çaldığını gören kimse, eğer ehilse velayet ve saltanata erişir. Ehil değilse, yalan söz uydurur. Rüya sahibinin sadece ud görmesi veya onu almak istemesi, sesini işitmediği müddetçe ona zaran yoktur.

* Ud çalmak veya onu dinlemek yalan söze işarettir. Bir kimse kendi evinde ud çaldığını görse, o kimseye bir bela erişir. Bazı tabirciler rüyada görülen ud, çalan kimse için ululuktur, dediler. Bazı tabirciler de ud çalan kimseye üzüntü ve keder isabet eder, dediler.

* Ud çalarken kirişin kırıldığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtarır. Bazı tabirciler, rüyada görülen ud, çalan kimse için reisliktir, dediler. Ud görmek durumu kapalı olan kimse için, öğüt ve nasihata fasik ve günahkar kimse için de, halkı üzecek bir şeyi onların arasına sokmak suretiyle onlan azdırmaya işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.