Rüyada Yüz, Surat Görmek Ne Demek?

Yüz, Surat

* Rüyada insan yüzü görmek sevinçle yorumlanır. Yüzünde bir azasının eksik olduğunu görmek bir ayıbı olduğuna; yüzünün renginin kırmızı olduğunu görmek, feraha ve sevince; sarı olduğunu görmek bir hastalığa delalet eder.

* Yüzünü siyah görmek kedere ve bir rivayete göre de, bir kız evladının doğacağına işarettir. Aşık bir yüz görmek, ikrah edilecek, tiksinecek bir şey göreceğine; buruşmuş bir yüz görmek, keder ve hüzne; güzel bir yüz görmek, saygın bir kişi olduğuna; çirkin bir yüz görmek ise bunun aksi ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de:
* Bir kimsenin rüyada yüzünü güzel görmesi, dünyada iyi halli oluşuna, müjde ve sevince işarettir. Yüzünü siyah görmesi, yanında hamile kadın bulunan kimse için, kız çocuğu ile müjdelenmesine işarettir. Yanında hamile kadın bulunmayan bir kimsenin rüyada yüzünün siyah olduğunu görmesi, o kimsenin asi ve günahkar bir kişi olduğuna işarettir. Rüyada yüz sarılığı, zillet ve kıskançlığa işarettir. Bazen de yüz sarılığı nifaktır. Bazen rüyada görülen yüz sarılığı, çok ibadet yapmayada işarettir. Bir kimsenin rüyada yüzünün siyah ve vücudunun beyaz olduğunu görmesi,o kimsenin içinin dişindan daha hayirli olmasına işarettir.Yüzünün beyaz ve vücudunun siyah olduğunu görmesi, o kimsenin dişinin içinden daha hayırlı olmasına işarettir.

* Bir kimsenin rüyada yüzünün uyanıkken tüy bitmeyen yerinde tüy bittiğini görmesi, borcunun çok olduğuna, şöhret ve makamının gitmesine işarettir.Bir kimsenin rüyada yüzünü bulunduğu halden değiştiğini ve güzelliğinin eksildiğini görmesi, o kimsenin durumunun eksikliğine ve çok şaka yaptığına işarettir.

* Rüyada yanaklarındaki etlerin gittiğini gören kimse,dilencilik yapar ve geçimini onunla temin eder.Bir kimsenin rüyada yüzünde siyahlik veya toz ve toprak yahut eğrilik ve çarpıklık bulunduğunu görmesi, o kimsenin şöhret ve makamından düşmesine işarettir. Bir kimsenin rüyada yüzünün veya gözlerinin gökrenkte olduklarını görmesi, o kimsenin günahkar olduğuna işarettir. Rüyada yüzünün siyah olduğunu gören kimsenin, çokça yalan söylenmesine veya dininde bir bid’at ihdas ettiğine işarettir.

* Yüzünün kırmızı olduğunu ve kırmızılıkla beraber beyazlığın da bulunduğunu gören kimsenin ferah, şerefli ve güzel geçinmesine işarettir. Bu rüyayı gören salih bir kimse ise, ona utanacağı bir şey isabet eder. Yüzünün büyük olduğunu görse, rütbe ve makamına kavusacagina isarettir.Yüzünün terledigini gören kimsenin, utangaç olduğuna işarettir. Bazen de yüz sarılığı, aşk ve muhabbete işarettir.

* Rüyada yüzünün kırmızı ve aşık oldugunu gören kimseye, inecek bir bela veya gelecek bir kedere işarettir. Rüyada kendisine bir adamın yüzünü ekşittiğini görse, o adamdan hoşlanmayacağı bir şeyi görür. Bir kadın rüyada yüzünün isle siyahlandığını görse, kocasının ölümü ile tabiredilir.

* Bir kadın rüyada yüzüne pudra sürüp, sürme çektiğini görse, kendisi ve kocası hakkında iyiliğe ve yüz güzelliğine düşkün olmaya işarettir.Rüyada yüzünün beyazlığını ister sağ, isterse ölü olsun, rüya sahibesinin iyi halli birisi olduğuna işarettir.

* Rüyada kadının veya küçük çocuğun yahut kendi yüzünün güzelliği mübarek birisi olduğuna, bu rüyanın aksini görmekde mezkur tabirin aksine işarettir. Bir kimsenin rüyada iki yüzlü olduğunu görmesi, o kimsenin sonunun kötü olduğuna işarettir. Rüyada yüzünü buruşturmak, çirkinleştirmek veya yüzünü karartmak makamının elden gitmesine ve yalan söylemeye işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
28 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.