Rüyada Namaz Kılmak Görmek Ne Demek?

Rüyada Namaz Kılmak

Vaktinde ve tam olarak kılınan farz namaz kötü ve yaramaz işlerden el etek çekmeye, her türlü aşırılık ve çirkinlikten uzak durmaya, korku ve endişeden kurtulmaya, diğer farz ibadetlerden birini daha ifa etmeye işaret eder. Rüyada kıbleye karşı namaz kıldığını görmek, dünya ve ahirette hayra işarettir. Kıbleden başka tarafa namaz kıldığını görmek, din yolundan ayrılacağınızı gösterir. Cami, mescit ve benzeri bir yerde namaz kıldığını görmek, hayratının çokluğuna işarettir. Devlet dairelerinde, okullarda namaz kıldığını görmek, yolculuk ve helal rızktır. Kilise ve benzeri yerlerde namaz kılmak, bir başkasının duası ile hidayete ulaşacağına delalet eder. Namaz kılarken konuşan, verdiği hediye veya sadakayı geri alır. Rüyada bir mezar üzerinde namaz kıldığını görmek, sadaka veya zekat verilmesi caiz olmayan kimselere sadaka veya zekat verdiğine işarettir.

Rüyada Namaz Eda Ettirmek

İmam olarak farz namazı eda ettirmek tazminat ödemeye, borçlanmaya yahut bir topluma önemli bir işte önderlik ve rehberlik etmeye; İmama uyarak vaktin farzını eda ettiğini görmek sünnete uymaya, rahmet ve berekete, hayır ve iyilikte başarıya yahut başkasına yük olmaya işaret eder.

Rüyada Sabah Namazı Kılmak

Sabah namazı kılmak zaruru ihtiyaçlarını gidermeye, rızık peşinde meşru gayret sarfetmeye işarettir.

Rüyada Öğle Namazı Kılmak

Öğle namazı kılmak maksadın hasıl olmasına, yardım görmeye, gizli şeylerin açığa çıkmasına, borçtan kurtulmaya, tövbe etmeye ya da işten çıkarılmaya delalet eder. Açık ve güneşlik bir günde öğle namazını kıldığını görmek sevinç ve sürura, bulutlu ve kapalı havada öğle namazı kılmak üzüntüye yorulur. Öğleyi ikindi vaktinde kılmak borcunu ödemeye işarettir.

Rüyada İkindi Namazı Kılmak

İkindi namazı kılmak, arzu ve isteklerin zorlukla birlikte yerine gelmesine, yemin etmeye yahut borca girmeye, üzerinde çalıştığı yahut durduğu için çoğunun bitip azının kalmış olmasına işarettir.

Rüyada Akşam Namazı Kılmak

Akşam namazı kılmak arzu ettiği ya da üzerinde çalıştığı işin sonuçlanmasına, işlerden kurtulmaya, yorgun için dinlenmeye işaret eder.

Rüyada Yatsı Namazı Kılmak

Yatsı namazı kılmak, geçim işlerinde ihtimam göstermeye, çoluk çocuğun ihtiyaçlarını gidermeye, bazen işin bitmesine, meşguliyetin son bulmasına yahut ömrün tükenmesine işarettir. Bütün gece sabaha kadar namaz kıldığını gören, dünya ve ahirette büyük hayır ve hasenata erişir. Kabe’nin damında kıldığını gören şeriata uymayan bir iş işler.

Rüyada Cemaatle Namazı Kılmak

Cemaatle namaz kılmak- eğer saflar düzgün ve sık ise- rüyayı gören ve namaz kılan cemaatin hayır üzere olmalarına ve çokça tesbihe yorulur.

Rüyada Namazı Bırakmak

Namazı yarıda bıraktığınızı görmek emellerinize kavuşamayacaksınız demektir.

Rüyada Namaz Kıldırmak

Namazda bir cemaate imamlık yaptığını gören, büyük bir memuriyete, veya bir şirkete girerek orasını yönetir. Bilmediği bir yerde, tanımadığı kimselere imamlık yaparak, namaz kıldırdığını gören ve hangi ayetleri okuduğunu bilmeyen kimsenin ölümü gelmek üzeredir.

Rüyada Farz Namazı Kılmak

Farz namazları hacca, fuhuştan ve fenalıktan çekinmeye; sünnet namazı temizliğe, sabır ve sebata, şöhrete ve halka şefkat ve merhamet etmeye delalet eder.

Rüyada Nafile Namazı Kılmak

Nafile namaz ise ehil ve iyalinin geniş rızkına, dostlarının ve komşularının işlerine yardıma ve herkese iyilik yapmaya delalet eder. At üzerinde namaz kıldığını gören, kedere düşer.

Rüyada Bayram Namazı Kılmak

Ramazan bayramı namazını kıldığını görmek, borçlunun borcunu ödemesine, hasta ise iyileşeceğine, sıkıntısı varsa genişleyeceğine, tutuklu ise tahliye edileceğine delildir. Kurban bayramının namazını kılmak ise, memuriyete, yeni bir ise, hakkı olan bir şeyi elde edeceğine, sevince delalet eder.

Rüyada İstihare Namazı Kılmak

Rüyada istihare namazı kılmak, yapmak istediği bir şeyden başarılı olarak çıkacağına delalet eder.

Rüyada Teravih Namazı Kılmak

Teravih namazını kılmanız halinde, dini bütünlüğünüzü her yerde tasdik ettireceğinize, her türlü şefaate nail olmak yolundaki dileğinizin yerine geleceğine ömrünüzün uzun olacağına, itibarınızın devamlılığına hükmolunur.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
9 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.