Rüyada Hilkatin değişmesi Görmek Ne Demek?

Rüyada Hilkatin değişmesini görmek

Kendisi genç ve dinç veya orta yaşlı ve kuvvetli olduğu halde rüyada çok ihtiyar olduğunu görmek, dinde iyiliğe, şerefinin ve haysiyetinin artmasına, ihtiyar olduğu halde rüyada kendisini genç görmek bu rüyanin aksiyle yorumlanır.

İbni Şirin’e göre: ihtiyar veya orta yaşlı bir kadın rüyasında kendisinin genç olduğunu görse, dünya ona güler. Bir kadın rüyasında gayet güzel ve taze olduğunu görse, çok geçmeden vefat eder. Erkek de böyledir. Boyunun uzun, vücudunun kalın olduğunu gören kimsenin ömrü uzun ve şerefi de ziyade olur.

Boyunun kısaldığını veya küçüldüğünü gören, evini veya malını satar. Eğer memur ise işinden atılır. Bir rivayete göre iflas eder.

Rüyada Vücudunda her hangi bir azasında eksiklik gören, dünyasında başarılı olamaz. Kendisinin kadın olduğunu veya kadın cinsiyet organına sahip olduğunu görmek alçaklık, hakaret ve noksanlıktır. Eğer bir mahkemesi varsa, hasim ile anlaşır.

Rüyada Bir kadın kendisinin erkek olduğunu, erkeğin cinsiyet organi gibi seyi bulundugunu görse, sözü geçen biri olur. Eğer hamile ise erkek bir çocuk doğurur. Eğer hamile değilse hiç çocuğu olmaz. Bazen bu rüya kocaya, kardeşe ve oğula da nispet olunur. Bir kadın erkek olup kadınlarla münasebette bulunduğunu veya evlendiğini görse bir hayra, bir şerefe, rızka ve bolluğa ulaşır.

Rüyasında bir kadının erkek olup bir erkekle evlendiğini görmesi şaşılacak bir şey görmesiyle yorumlanır. Kendisinde bir hayvan gibi bir kuyruk, boynuz veya tırnak olduğunu veya fil gibi bir hortumu bulunduğunu görmek hayırlıdır.

Kuş gibi kanatlı ve tüylü olduğunu görmek kadrinin kıymetinin artacağına delalet eder. Kuş olup uçtuğunu görmek üç şekilde tabir olunur: Yolculuk, bir işin hemen olması, ibadet. Eti yenmeyen cinsten bir hayvan olduğunu görmek iyi değildir.

Rüyayı gören bir iş yapıyorsa, işinden olur. Bir rivayete göre, halk arasında kötü isim yapar. Deve, koyun, sığır ve benzeri eti yenen bir hayvana dönüştüğünü görmek, hayra delalet eder. Maymun ve benzeri gibi bir hayvan olduğunu görmek Al-lah’in (C.C) gazabına uğrayacağına işarettir.

Cafer-i Sadık (RA)’a göre: hayvanlardan her hangi birine dönüştüğünü görmek on şekilde yorumlanır: Hakaret, küçük görme, gazap, musibet, intikam, alay, irtikap, fena iş, alçaklık, kötü görme. Böyle bir rüyada hayır yoktur.

Danyal Aleyhisselama göre : kendisinde fayda olan bir şeye dönüştüğünü görmek, önce sıkıntıya sonra feraha delalet eder.

Cabir’ül-Magribi’ye göre: iyiden kötüye dönüşmek dünyada fenalığa, aksi, fena şeyden iyi şeye dönüşmek ise din ve dünyada arzularının olacağına delildir.

Abdulgani Nablusi’ye göre: erkeğin kadına dönüşmesi hayır değildir. Alçaklık, hakaret, iyi yolda olmamak, fesat, sefalet ve fakirliğe delalet eder. Aksine ihtiyarin genç, çirkinin güzel ve kadının erkek olması hayırdır. Kuvvetin artmasına, mutluluk ve sevince, dinde iyiliğe ve nihayet hayra işarettir.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
12 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.