Rüyada Tıraş Etmek Görmek Ne Demek?

Rüyada Tıraş Etmek

* Rüyada baş traş etmek, bir menfaatin gelmesi için söylenilen bir söze işarettir. Başını traş ettiğini gören kimse Allah-u Teala’nın uğrunda malını sarf eder. Başını traş, yaz mevsiminde olursa o kimse için meydana gelecek menfata bazen de rahata, baş ve göz ağrısından şifa bulmaya işarettir.

*Rüyada  saçlarını kestiğini gören kimse makam ve rütbesinden ve iktidardan düşer. Kendi başını traş ettiğini gören bir hastalığa yakalanır.

* Bir kimse başının kış mevsiminde traş edilmiş olduğunu görse, bazen üzüntü ve şiddete, ödenmesi lazım gelen borca ve hastalığa; bazen de traş olmayacak yeri traş etmek, meyvelere gelecek afet ve şiddete ve üzerine lazım gelen tazminata işarettir. Başı traş etmek, emaneti eda etmeye ve korkudan emin olmaya işarettir. Saçı kesmekle böyledir.

* Hac’da başını traş etmek, borcu ödemeye ve bununla beraber fetih ve zafere nail olmaya işarettir. Hacc’da saçını kesmek, korkudan kurtuluştur. Rüyada başını traş eden kimse, şiddet ve meşakkat içinde yahut borç altında ise ondan kurtulur.

* Bazıları da, zengin kimse mevsimsiz başını traş ettiğini görse, fakir olur, dediler. Borçlu ise Allah’in izniyle borcunu öder. Rüyayı gören silah taşıyan birisiyse o kimsenin gücü ve heybeti gider. Zengin ise malına noksanlık gelir. Borçlu ise borcu ödenir.

* Başının traş edilmis olduğunu görse, düşmanına zafer bulur, izzet ve kuvvete nail olur. Başını saçlarını kestiğini gören kimse makam ve rütbesinden ve iktidardan düşer. Kendi başını traş ettiğini gören bir hastalığa yakalanır.

* Başını traş etmek adeti olan kimsenin başını traş olmuş görmesi kendisi için iyi ve hayırlıdır. Kendi eliyle başını traş ettiğini görse, borcunu öder. Bir kimse, bir kadının başının traş edilmiş olduğunu görse, o kadını kocası boşar yahut herhangi bir sebepten dolayı aralarında bir ayrılık meydana gelir. Kadın rüyada saçını kocasının kestiğini görse, kocası kendisini eve hapseder. Hanımının örülmüş saçının kesilmiş olduğunu görmesi, o kadının ebediyyen çocuk doğurmayacağına işarettir.

* Rüyada kendi saçını kestiğini görse kuvveti kesilir. Sakalını yarısının traş edilmiş olduğunu görmesi fakirliğine, mevki ve şöhretini gitmesine işarettir. Kendi sakalını, tanımadığı genç birisinin traş ettiğini görse, mevki ve rütbesi bildiği bir düşmanı veya düşmanının adası yahut düşmanının benzeri tarafından elinden alınır. Sakalını traş eden ihtiyarsa, mevkii asılsız kahredici biri tarafından elinden alınır. Sakalının traş edildiğini görse, sefahat uğrunda geçiminin haram olmasına ve malının kıymetinin gitmesine işarettir.

* Bir kimse sakalını avucunun içine alıp arta kalanını kesmesi malının zekatını vermesine işarettir. Bir kimse rüyada amcasının sakalını tutup hepsini kestiğini görse, amcasının bütün mirası kendisine kalır. Amcasının sakalından bir şeyi yediğini görmesi, yediği miktarca mirasa nail olur. Rüyada sakalı traş mal ve rütbenin gitmesine işarettir.

* Bazen de, sakal traşı, hileye, yahut ziraata gelecek afet ve noksanlığa, yahut rüya sahibinin çocuk yahut hanımının aniden ölmesine işarettir, dediler. Uyanıkken traş olduğu gibi başını traş ettiğini ve bundan hoşlandığını ve insanlar arasında çıkıp gezdiğini görse zengin olur ve ailesinin hizmetinde bulunur. Bir kadın rüyada başını traş ettiğini görse, kendisinin veya kocasının ölmesine ya da gizli olan ayıbının meydana çıkmasına işarettir. Bazı tabirciler, o kadına kocası tarafından hayır isabet eder, işarettir.

* Bıyığını traş ettiğini veya bıyığının kesildiğini görse, ona bir hayır gelir. Bir kimse rüyada başını ve sakalını tamamen traş ettiğini görse, hasta ise hastalığından borçlu ise borcundan, üzüntülü ve kederli ise bunlardan kurtulur. Bazen de, bu rüya kötüdür, dediler.

* Ensesini traş ettiğini gören kimsenin haberi olmadan borcu ödenir. Karnının kıllarını traş ettiğini gören kimseye borcunu ödemek için Allah-u Teala bir şey ihsan eder ve durumunu düzeltir. Kasığının kıllarını traş ettiğini görse zengin ise malı ve devleti gider. Bazıları da, mülk almakla malı gider, dediler. Fakir ise zengin olur ve fakirlikten kurtulur. Usturayla kasığını traş ettiğini gören kimse hanımından bir hayra kavuşur. Bu rüyayı kadın görse kocasından bir hayra kavuşur.

ARADAĞINIZ TABİRİ BULAMADINIZMI?
RÜYALARINIZI BİZE YAZIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YORUMLAYALIM.
HEMEN TIKLAYIN!!!
46 Yorum
Sayfamızı Beğenenlerin Rüyaları Daha hızlı yorumlanacaktır!. Lütfen bize destek olmak için Facebook'ta Rüyatabirlerikitabi.com'u beğenin paylaşın...

Rüyanı Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.